Namams

Kiek kainuoja šilumos siurblys oras-vanduo?

Ieškantiems pigaus ir efektyvaus sprendimo namų šildymui vis dažniau tenka rinktis nebe tradicinius katilus ar krosnis, o aeroterminio šildymo sprendimus. Aeroterminis šildymas yra toks šildymo būdas, kada lauke cirkuliuojančio oro šiluminė energija panaudojama tam, kad būtų šildomos patalpos ir tiekiamas karštas vanduo. Visa ko priešakyje rasime vandens šilumokaitį.

Oras, paimtas iš lauko patenka į kompresorių, ten jis yra suspaudžiamas. Suspaustos dujos turi savybę įkaisti, todėl šis principas ir yra toks efektyvus. Įkaitintas oras pašildo vandenį, o atiduodamas šilumą po truputėlį aušta ir kondensuojasi – virsta į skystį. Ciklas kartojasi daug kartų, kol siurblys yra įjungtas. Jeigu žvelgtume į tokio siurblio pliusus ir minusus, iškart į akis krenta viena:

  • 1/5 – 1/3 mažesnės šildymo išlaidos, jeigu lygintume tai su dujiniu šildymu
  • Didesnis efektyvumas ir naudingumas lyginant su žemos temperatūros šildymo sistemos
  • Įrengimo kaštai mažesni už geoterminio šildymo sprendimus
  • Nereikia galvoti apie kieto kuro sandėliavimą, kieto kuro katilinių bei papildomos įrangos priežiūrą

Šilumos siurblys oras vanduo  kaina gali nustebinti. Tiksli kaina gali svyruoti nuo kelių šimtų iki keliolikos tūkstančių eurų dideliems pastatams bei pramoniniams objektams. Vis dėlto kada kalbame apie buitinį šilumos siurblių panaudojimą, jie neturėtų būti labai brangūs. Didžiausias šių įrenginių privalumas yra maži eksploataciniai kaštai bei ypatingai aukštas efektyvumas, kuris taupo jūsų finansus. Įsigyti bei pasikonsultuoti prieš šilumos siurblio oras-vanduo pirkimą galite specializuotoje šildymo ir oro kondicionavimo paslaugų elektroninėje parduotuvėje  Inoterma.lt.