Masažiniai baseinai ir baseinų chemija
Namams

Ką reikėtų žinoti apie masažinio baseino priežiūrą?

Planuojantys įsirengti baseiną savo namuose, labai dažnai turi nemažai išankstinių nusistatymų ar nuomonių apie vieną ar kitą baseino tipą. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių yra tai, kad masažiniai baseinai reikalauja daugiau priežiūros nei plaukimo baseinai. Jeigu ir jūs iki šiol taip galvojote, tai turėsime jus nuvilti, nes bet koks baseinas reikalauja kiek daugiau ar mažiau priežiūros.

Ar asmeniniam baseinui būtina baseinų chemija?

Visai nesvarbu, kokio tipo jūsų baseinas, ar juo naudojatės tik savo asmeniniams šeimos poreikiams, vandens kokybė čia taip pat yra svarbi. Todėl reguliariai privalote stebėti vandens pH, chloro koncentracijos kiekį ir juos koreguoti atitinkama baseinų chemija bei valyti baseiną.

Baseino priežiūros rutina

  1. Vandens filtravimo sistema.

Tai priemonė, būtina bet kokio tipo didesniems vidaus bei lauko baseinams. Nepriklausomai nuo to, kaip dažnai baseinu naudojatės, jeigu jame yra vandens, filtravimo sistema turi veikti nuolatos. Svarbu žinoti, kad naudojami filtrai privalo būti reguliariai keičiami, priklausomai nuo naudojamo filtro tipo.  

  1. Reguliari vandens dezinfekcija.

Vandens dezinfekcijai galite rinktis kelis skirtingus priežiūros variantus – tai dezinfekcija chloru, aktyviuoju deguonimi arba vandens dezinfekcija be chloro. Vandens dezinfekcija paprastai atliekama kartą per savaitę ir ją galite atlikti rankiniu būdu arba automatizuotai. Kiekvienu atveju jums bus reikalingi skirtingi preparatai arba specialiai tam skirta įranga.

Taip pat būtinas reguliarus vandens oksidavimas, kuris paprastai atliekamas kas 30 dienų.

  1. Vandens pH lygio kontrolė.

Vandens pH yra labai svarbus sveikatai, todėl jį stebėti ir koreguoti būtina 1-2 kartus per savaitę. Vandens pH norma baseine yra 7,2-7,4, o šie rodikliai koreguojami specialiais pH+ ir pH- preparatais.

  1. Vandens skaidrumas ir dumblių naikinimas.

Flokuliantai, skirti vandens skaidrinimui ir algicidai, skirti dumblių naikinimui, paprastai naudojami reguliariai 1 kartą per savaitę ir papildomai – atsiradus poreikiui.

Svarbu žinoti ne tik tai, kokius preparatus būtina naudoti baseino priežiūrai, tačiau ir tinkamai apskaičiuoti baseino chemijos kiekį. Jis priklauso nuo baseino dydžio ir baseino naudojimo intensyvumo.