Namams

Ką būtina žinoti renkantis dušo kabiną

Dušo kabina – puikus autonominis santechninis įrenginys, modernių vonios kambarių pasaulyje išstūmęs klasikinę vonią. Vonios įrengimo metu iš karto galime suprasti, kad dušas – tai vienas svarbiausių šio kambario objektų, kurio pasirinkimas stipriai įtakos viso kambario funkcionalumą. Jei esate nepatyrę namų šeimininkai ir niekada neteko įrengti vonios kambario, patariame pirmiausia pasikonsultuoti su šią sritį išmanančiais santechnikais ar bent jau draugais, šeimos nariais, turinčiais būsto įrengimo patirtį. Dušo kabinos pasirinkimo kriterijai turi užtikrinti maksimalų įrenginio funkcionalumą, bet tuo pačiu ir nepamiršti formos, dydžio bei dizaino. Tinkamos dušo kabinos pasirinkimui didelę įtaką turi šeimininkų poreikiai. Jei norite sklandžiai pereiti per dušo pasirinkimo procesą, patariame pasinaudoti šiais patarimais.

Ar reikia dušo kabinai padėklo?

Dušo su padėklu įrengimas yra daug lengvesnis ir turi kur kas mažiau santechninių reikalavimų. Trumpesnis bei lengvesnis darbų atlikimo procesas paverčia šį sprendimą puikia rekomendacija senos statybos butams bei namams, kur kanalizacijos išvadai yra šalia sienos.

Papildomos priežiūros poreikis yra neigiama dušo padėklo savybė. Kalbame ne tik apie tinkama jo valymą cheminėmis priemonėmis, bet ir pastabas pastebint ir greitai sutaisant skilimus bei kitokio pobūdžio pažeidimus.

Dušas be padėklo – tai kur kas estetiškesnis, akiai malonesnis ir patogesnis sprendimas. Papildoma erdvė gali būti panaudota skalbinių talpinimui, o viso vonios kambario dizainas yra kur kas erdvesnis ir jaukesnis. Skirtingų plytelių panaudojimas taip pat gali prisidėti prie unikalios erdvės kūrimo. Dušo be padėklo valymas yra daug paprastesnis, tad nereikės skirti lėšų jo taisymui bei pakeitimui.

Nors dušas be padėklo yra itin patogus, jo įrengimas reikalauja papildomų santechninių darbų. Jei norite atnaujinti savo vonios kambarį nauja dušo kabina, senos statybos būstose gyvenantiems asmenims šis patogus sprendimas paprasčiausiai netiks. Kad dušas be padėklo pasiektų savo maksimalų funkcionalumą, namų šeimininkas turi užtikrinti puikią vandens izoliaciją, plytelių nuolydį bei trapo nuleidimą. Nors papildomas įrengimo laikas bei ribotas pritaikymas ne visada leidžia pasirinkti šį dušo kabinos tipą, priemę šį sprendimą tikrai nepasigailėsite.

Kas geriau: latakai ar trapai?

Renkantis dušą be padėklo, trapo pasirinkimas kainuos mažiau, bet latako savybės garantuos funkcionalumą bei ilgaamžiškumą. Pagrindiniai privalumai – didesnis vandens nutekėjimas bei itin patogi priežiūra verčia vis daugiau klientų pasirinkti latakus. Formuojant gražų plytelių nuleidimą latakas kur kas geriau sutrauks visą vandens srautą.

Tinkamiausia kabinos formą

Dušo kabinos formos bei dydžio pasirinkimas dažniausiai yra optimalus ir tinka paprastam vartotojui, tad dizaino pasirinkimas priklausys nuo turimos erdvės ir kliento poreikių. Itin mažiems vonios kambariams tiks tik penkiakampė arba apvali dušo kabina, kol tuo tarpu kiti klientai galės rinktis tarp erdvių stačiakampio formos alternatyvų.

Daugiau informacijos apie dušo kabinas rasite čia.