sieniniai šviestuvai
Namams

Kaip pasirinkti sieninį šviestuvą?

Tinkamas apšvietimas ne tik kuria namų dizainą, bet ir diktuoja funkcionalumą, nuo kurio priklauso ir patalpose esančių žmonių savijauta, bendra atmosfera, kiekvieno kambario paskirtis. Jei neskirsite pakankamai dėmesio tam, kad šviesos šaltiniai susižaistų tarpusavyje ar strategiškai nesudėliosite taškų, kuriuose turėtų būti montuojami šviestuvai, visas iki tol darbas atliktas gali nueiti veltui. Ypač, jei montuojami sieniniai šviestuvai, kurių vieta ir paskirtis turi būti itin aiški. Kaip pasirinkti sieninį šviestuvą, kad neprašautumėte pro šalį?

Sieniniai šviestuvai – tai elegancija ir rafinuotumu dvelkianti namų detalė, kuri atlieka ne tik apšvietimo, bet ir dekoracinę funkciją. Skirtingai nei lubinis apšvietimas, šis šviestuvų tipas nėra pasislėpęs ir prisišliejęs prie lubų – jis akivaizdžiai matomas, todėl turi atrodyti nepriekaištingai. Tad vienas pirmųjų kriterijų, pagal kurį reikia vertinti sieninius šviestuvus – jų dizainas. Kad jis būtų tinkamas, išsiaiškinkite, prie kurios stilių krypties linkstama – klasikinės ar moderniosios. Na, o tuomet juos galima kategorizuoti į smulkesnes grupes. Tai skandinaviško, marinistinio, Provanso, Baroko, bohemiško, minimalistinio ir kt. stilių šviestuvai, kurių kiekvienas turi savo skiriamuosius bruožus, padėsiančius pasirinkti tinkamą variantą.

Sieniniai šviestuvai bei jų funkcionalumas priklauso ir nuo patalpų, kuriose yra montuojami, dydžio. Natūralu, kad didesnėse erdvėse kabinami masyvesni šviestuvai, montuojamos ištisos jų sistemos – juk reikia tolygiai paskirstyti erdvę po visą patalpą. Mažuose kambariuose masyvūs sieniniai šviestuvai ne tik atrodys neskoningai, bet ir iškraipys šviesą, todėl pakaks nedidelių, aiškių formų šviesos šaltinių.

Sieniniai šviestuvai paprastai turi keletą paskirčių, todėl gali būti atrenkami ir pagal tai, ko tikimasi iš šio apšvietimo. Pavyzdžiui, vieni šviestuvai yra skirti skaitymui, todėl montuojami nedideliame aukštyje ir turi skleisti neryškią, bet kryptingą šviesą; kiti reikalingi patalpų apšvietimui ir yra įrengiami aukščiau, eilėmis, o jų šviesos ryškumas – galingesnis. Taip pat pasitaiko dekoratyvinių bei akcentinių šviestuvų, skirtų tam tikroms namų detalėms pabrėžti ar užpildyti tuščioms erdvėms, kurioms reikalingas papildomas apšvietimas.