Darbas Norvegijoje
Finansai

Uždirbti daugiau ir daugiau

Darbas NorvegijojePinigų reikia visiems. Ir dažniausiai pinigai ateina per darbus. Verslai, investicijos, renta – tai tik mažos dalies visuomenės pajamų šaltiniai. Daugeliui belieka ieškoti kuo geresnio darbo ir taip užsitikrinti geresnį gyvenimą sau ir savo šeimai.

O viskam brangstant ir nuolat augant poreikiams uždirbti norisi vis daugiau ir daugiau. Būtent tai ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl taip išpopuliarėja darbų paieškos emigracijoje. Darbas Norvegijoje, Anglijoje ar Vokietijoje leidžia nemažai daliai išeivių iš rytų Europos gerokai pasigerinti savo gyvenimo kokybę. O darbas užsienyje, ypač tokiose turtingose šalyse kaip Norvegija tikrai leidžia uždirbti daugiau, ir netgi gerokai daugiau nei Lietuvoje.

Tiesa, gerai apmokamo darbo paieškos užsienyje turi ir nemažai minusų. Visų pirma, teks susitaikyti su dažniausiai didesnėmis pragyvenimo kainomis. Ne tiek maisto, kiek įvairių paslaugų, nuomos, draudimo, kuro ir beveik viso kito kainomis. Išvažiavus dirbti į užsienį daugiausiai išlaidų pareikalauja būtent būsto nuoma. Ir jos išvengti praktiškai neįmanoma. Belieka taupyti. Taupyti nuomojantis toliau nuo darbo vietos, prastesnės būklės būstus, taip pat pasitenkinant visai mažu gyvenamuoju plotu, neretai dalinantis jį su kitais nuomininkais. Tačiau norint ne tik daug uždirbti, bet ir sutaupyti tai yra praktiškai neišvengiama.

O kokį užsienį pasirinkti, jeigu jūsų tikslas yra tik pinigai? Žinoma, verta pradėti galvoti nuo tų šalių,  kur atlyginimai yra didžiausiai. Be abejo šioje vietoje ne veltui populiarus būtent darbas Norvegijoje. Na, arba kurioje kitoje Skandinavijos šalyje. Kur kas mažiau problemų dėl kalbos barjerų daugeliui kyla Didžiojoje Britanijoje ar Airijoje. Čia yra netgi atskirų miesto rajonų ar miestelių, kur pakanka tik lietuvių kalbos gana normaliam gyvenimui.

Kita vertus, lengvų kelių ieškoti neverta. Jeigu ieškosite darbo ten, kur lengviausia, ir ten, kur jums nereikės mokėti jokios užsienio kalbos, susidursite su didžiausia konkurencija ir žemiausiais atlyginimais. Visi nori paprastai ir lengvai. Tačiau darbas Norvegijoje mokant norvegų kalbą gali lengviau atnešti du ar tris kartus didesnį atlyginimą nei darbas Anglijos provincijoje už sunkiai gautą darbo vietą. Tad ieškant darbo užsienyje, o ypač Norvegijoje, tikrai verta įdėti į tai pastangų. Kalbos mokėjimas – didžiulis privalumas, tikrai leidžiantis uždirbti daugiau.