Smulki buhalterija
Finansai

Tam, kad nepatektumėte tarp bankrutuojančių įmonių

Verslo pradžioje yra labai svarbu pasirinkti profesionalų ir atsakingą buhalterį. Deja, bet dėl šio aspekto nemaža dalis pradedančiųjų verslininkų labai abejoja, todėl būna linkę susilaikyti ir visus buhalterinius procesus spręsti savo rankomis. Tačiau nesunku nuspėti, kas tokiu atveju nutinka. Didžioji dalis verslo atstovų neturi jokių reikiamų buhalterinių žinių – visa informacija, kuria jie vadovaujasi, yra gaunama tiesiai iš interneto arba iš aplinkinių kalbų. Tai reiškia, kad tai gali sukelti kur kas daugiau sunkiai ištaisomų problemų.

Kad taip nenutiktų, net ir smulki buhalterija turėtų būti patikima buhalterinių paslaugų įmonei. Žinoma, pradžioje norime sutaupyti, todėl bandome sumažinti verslo vystymui tenkančias išlaidas – ribojame reklamai skiriamus pinigus, atsisakome buhalterinių paslaugų, nesinuomojame biuro, stengiamės išvengti didelių telefono sąskaitų ir kt. Tačiau tokiais atvejais verta savęs paklausti – jei taupysime kiekviename verslo vystymo etape, ar tikrai visuomet galėsime tikėtis norimo rezultato? Atsakymas yra akivaizdus.

Jei pasidomėtumėte, kiek daug įmonių mūsų šalyje yra įkuriama kiekvienais metais, tikriausiai labai nustebtumėte. Tai yra didžiuliai skaičiai, tačiau jei kiekvienais metais peržvelgtumėte, kiek įmonių išliko, nuostaba būtų dar didesnė. Labai nedidelis procentas įmonių peržengia antruosius savo gyvavimo metus. Tai labai liūdna statistika, tačiau visam tam yra realių ir apčiuopiamų priežasčių, į kurias jokiu būdu neturėtume užsimerkti.

Manydami, kad viską darome pranašiau ir efektyviau nei jau bankrutavusių įmonių savininkai, galime labai klysti. Jei tokia nuomonė yra neparemta faktais, tuomet didėja tikimybė, jog visi mūsų priimami sprendimai yra analogiški nesėkmę patyrusiems verslams. Tai dar vienas svarbus aspektas – turime domėtis mūsų rinkoje dalyvavusių įmonių priimtais sprendimais ir siekti efektyvinti savo verslo procesus.

Taigi, jei savo verslą įkūrėte sostinėje, tuomet turite daugiausiai galimybių, tarp kurių yra ir profesionalios buhalterines paslaugos Vilniuje. Jei viską sudėliosite į savo vietas, sudarysite prioritetų sąrašą, atsirinksite paslaugas, kuriomis būtina pasinaudoti ir niekada neatidėliosite svarbiausių užduočių, tuomet galėsite tikėtis pačių geriausių rezultatų – jūsų verslas pasieks norimas aukštumas ir jūs nepatirsite jokių didelių nuostolių.