Darbas Londone
Finansai

Yra kur gyventi geriau

Darbas LondonePavadinimą iš karto reiktų gana paprastai perfrazuoti, pakeitus žodį „gyventi“ į „uždirbti“. Ekonominiai skirtumai tarp Europos valstybių plačiau atsivėrus sienoms neišvengiamai sukėlė didelę emigracijos bangą. Iš silpnesnių ekonomikų į stipresnes. Dėl banaliausios priežasties – geresnių atlyginimų, ne tik skaitine išraiška, bet ir santykinai pagal pragyvenimo lygius. Nors, tiesa sakant, pasižiūrėjus į nemažos dalies imigrantų Londone gyvenimą, taip gali ir nepasirodyti.

Emigracijos iš skurdesnių šalių, tame tarpe ir Lietuvos, banga prasidėjo maždaug prieš dešimt metų. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, plačiai atsivėrė dauguma sienų. Gyventojai, ieškodami geresnio darbo ir atlyginimų, pradėjo plūsti visų pirmą į Angliją, pagrinde Londoną, ir Airija. Tai yra tas valstybes, kur daugiau mažiau žinoma kalba nekėlė didelių kliūčių. Kuomet atvykėlių pasidarė labai daug, vis stiprėjo konkurencija tarp nekvalifikuotų darbininkų. Daugelio akys ėmė krypti ir į akis turtingesnes Europos šalis.

Prieš kelerius metus savo sienas darbo emigrantams atvėrė į Vokietiją, antplūdis gana greitai pasijuto. Tiesa, čia jau teko šiek tiek pasistengti – dirbti Vokietijoje nemokant kalbos gana sudėtinga, o vis tik vokiečių kalba ne tokia populiari kaip anglų, kurią moka daugelis. Dar po kiek laiko lyderiauti ėmė Norvegija. Ypač tarp trumpalaikio darbo ieškotojų. Viena turtingiausių pasaulio valstybių savo atlyginimais pribloškė prie visai kitų skaičių pripratusius lietuvių, draugų, pažįstamų ir nepažįstamų pasakojimai ne vieną įkvėpė bandyti laimę šioje Skandinavijos valstybėje. Nieko keisto – daugeliui ir pasisekė, jie užsidirbo namams, automobiliams, kai kurie liko Norvegijoje gyventi ilgam. Tačiau ir čia darbo rinka sparčiai pildosi, žmonės žvalgosi toliau.

Taip darbo ieškotojai bando daug įvairių valstybių, dirba ūkiuose Danijoje, Švedijoje, skina apelsinus Ispanijoje. Tačiau Didžioji Britanija niekaip nepamirštama. Darbas Londone vis dar išlieka populiariausiu bandymu atrasti savąją laimę. Dažniausiai atlyginimo pavidalu. Darbų Anglijos sostinėje daug, daugiamilijoniniame mieste ekonominiai procesai sukasi be atvangos. Darbo rinkoje nuolat yra laisvų vietų, jos pastoviai keičiasi, atsilaisvina, yra sukuriamos, užimamos ar tiesiog išnyksta. Vos atvykus į Londoną, jeigu mokate anglų kalbą, darbą susirasti sunku nebus. Tiesa, didžiausia tikimybė, jog dirbsite už minimą, gyventi teks tikrai ankštai ir nepatogiai, tačiau turėtų pavykti ir sutaupyti. Juolab, kad įsidarbinus bet kur, dažniausiai ilgainiui ieškomasi vis geresnio darbo. Su didesne alga, arčiau namų, įdomesnio, kvalifikuotesnio ar su karjeros galimybės. Londonas – didžiulis miestas, pilnas galimybių, ir susikurti finansiškai gerą gyvenimą čia tikrai įmanoma. Stengtis reikia.