advokatai
Paslaugos

Advokatai – nei priešai, nei draugai

advokataiKaip jaustis žmogui, kuris vienam dirba draugu ir užtarėju, o kitam priešu ir teisingumo budeliu? Sudėtinga situacija, tiesa? Būtent į tokią padėtį kas dieną papuola advokatai, ginantys savo klientų interesus.

Kodėl jie draugai? Todėl kad savo klientui padeda sumažinti bausmę arba visai atleisti nuo teisinės atsakomybės. Tik geriausias draugas gali apginti prasikaltusį draugą visuomenės akivaizdoje.

Kodėl jie priešai? Dažnai advokatai kaltinami tuo, kad sutrukdė įvykdyti teisingumą nusikalstama veika kaltinamiems asmenims. Arba tas teisingumas yra neadekvatus ieškovo atžvilgiu. Tai ypač skaudu įvairių avarijų, per kurias nukenčia žmonės bylose, taip pat skyrybose.

Teisingumo supratimas yra skirtingas, todėl advokatai ir tampa priešais. Tik brandžioje visuomenėje jie gali reabilituotis, nes toks jų darbas.

O jums kas yra advokatas? Kol nesate įtrauktas į teismų maratoną, jis nėra draugas, bet nėra ir priešas. Tiesiog tai žmogus, kuriam svarbūs įstatymai ir nekaltumo prezumpcija (žmogus nelaikomas kaltu, jei ta kaltė nėra įrodyta teisme). Tai labai stiprus žmogus, galintis išgyventi emocijų audras ne tik iš savo klientų, bet ir aplinkinių pusės. Labai daug atvejų tiesiogiai susiję su emocijomis ir jų nepavyksta išvengti.

Nereiktų maišyti advokato su teisininku. Advokatas yra tas pats teisininkas, tik išlaikęs advokatūros egzaminus ir gavęs teisę atstovauti klientus teisme prieš teisėją. Beje, prokuroras yra artimiausia specialybė advokatui. Jis gina visuomenės interesą ir kaltina vieną ar kelis asmenis pažeidusius visuomenės teises.

Advokatais tampama po ilgų metų teisės studijų ir varginančio darbų advokatų kontorose. Atlygis neblogas, tačiau tik tada, kai nėra didelės komandos ir daug padėjėjų. Jei advokato valanda kainuoja 100 eurų, reiškia jam visi pinigai neatiteks, nes dalį jo darbų padės nuveikti komandos nariai – analitikai, padėjėjai, asistentai. Plius advokatai dažniausiai yra PVM mokėtojai, tad minėtas 100 eurų atlygis greičiausiai bus jau su PVM, kurį teks sumokėti valstybei.

Advokatų Lietuvoje yra nemažai. Juos ruošia ne tik aukštosios mokyklos su teisės studijomis, bet ir įspūdinga ir iššūkių kupina patirtis. Dėl to samdydami advokatą galite net neabejoti jo kompetencija.