laikrodžiai derantys prie stiliaus
Grožis,  Mada

Ar prie stiliaus derantys laikrodžiai dera prie asmenybės?

Vieni žmonės renkasi oficialius, elegantiškus drabužius, kiti nori suteikti savo aprangai sportiškumo. Daug kas priklauso nuo aplinkos, darbovietės, tačiau drabužių pasiūla didelė, tad tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje nesvetimi stiliaus eksperimentai. O svarbiausia, kad ir laikrodžiai, derantys prie stiliaus, gali būti pritaikomi kiekvienam atvejui.

Įdomu, kad gamintojai dažniausiai susikoncentruoja ne į vieno tipo laikrodžius. Pavyzdžiui, „Vostok Europe“ – tvirti, sportiški. Bet štai „Vostok Europe Limousine“ – išlaikytas energingumas ir pridėta oficialaus solidumo. Kaip gerai šie laikrodžiai derantys prie stiliaus! (Net ir tais atvejais, kai esate pasidabinę kostiumu.)

Asmenybė

Intriguoja ne tik gamintojų įvairiapusiškumo klausimas. Norisi paklausti štai ko: ar laikrodžiai, derantys prie stiliaus, dera ir prie asmenybės? Jei kokį nors stilių propaguojate savo noru, tada pasirinktas laikrodis neabejotinai tinkamas ir pagal asmenybę. Bet juk daug atvejų, kai renkamasi laikrodį, tinkamą konkrečiam darbui, konkrečiai aplinkai. Jei dirbate banke, turbūt nesirinksite žaismingo laikrodžio su geltona ar raudona apyranke. Jei esate treneris, turbūt žvalgysitės į sportišką, galbūt su tokiomis funkcijomis kaip chronometras, chronografas.

Norai

Nusižiūrėjote vieną laikrodį. Kaina – 390 eurų. Šiuo metu galėtumėte atseikėti kiek mažiau – 330 eurų. Ką daryti? Rinktis pigesnę alternatyvą ar dar pataupyti? Jei laikrodžio nereikia „čia ir dabar“, kodėl nepataupius? Taip išpildysite svajonę. Tačiau toli gražu tai nėra patarimas. Tai tik pamąstymas. Juk nežinome, kokia jūsų finansinė situacija.

Šiaip ar taip, jei dešimčia procentų brangesnis produktas jums dvidešimčia procentų patrauklesnis, tikriausiai tą patrauklesnį variantą ir pirksite. Tiesa, vienais atvejais 10 procentų reiškia 10 eurų, o kitais atvejais tai gali būti ir visas tūkstantis. 10 ir 1000 – skirtumas nemenkas, ar ne?

Ar kaina dera prie piniginės?

Aktualu išsiaiškinti, kokia situacija kainų kategorijoje. Jei rimtame investuotojų susitikime segite kelių eurų vertės ir, rodos, tuoj sulūšiantį aksesuarą, tai nesukels pasitikėjimo. Jokiu būdu niekas neliepia pirkti laikrodžio už porą tūkstančių eurų, tačiau dažnai pasitaiko atvejų, kai 50 eurų brangesnis gaminys yra ir tikslesnis, ir dailesnis, ir su daugiau pravarčių funkcijų, pavyzdžiui, datos rodymas ar chronografas.

Nepanikuokite!

Beje, kad ir kokios stiliaus taisyklės egzistuotų, laikrodžiai dažniausiai tinka įvairesniems aprangos deriniams, nei tikimasi.