Namams

Biožidiniai: jaukiam ir šiltam interjerui sukurti

ecosmart-banner

Kuomet paprašai žmogaus apibūdinti jaukius namus, su kuo jie asocijuojasi ir kas yra jaukių namų pagrindas, dažniausiai išgirsti paminėtą židinį. Taip, židinys išties šildo ne tik kambarį, tačiau ir sielą, todėl natūralu, jog jį įsirengti trokšta daugelis. Pastaruoju metu šalia tradicinių židinių atsirado ir įvairių alternatyvų – elektriniai, ekologiški židiniai, biožidiniai. Apie pastaruosius, išpopuliarėjusius visai neseniai, pakalbėsime plačiau šiame straipsnyje.

Žavi naudojimo paprastumas

Biožidiniai, palyginus su tradiciniais malkiniais židiniais, yra itin paprasti naudoti . Jokių malkų, jokio purvo ar skiedrų. Biožidiniams naudojamas ekologiškas ir saugus kuras bioetanolis. Tai švarus ir saugus produktas, degimo metu neišskiriantis jokių pavojingų cheminių medžiagų išskyrus vandens garus ir anglies dvideginį. Paties biožidinio veikimo principas išties paprastas – yra speciali kuro talpa, kuri užpildoma bioetanoliu ir specialiu žiebtuvėliu talpa uždegama. Vos per melias minutes galima mėgautis gyva liepsna. Liepsnos bijoti nereikia, yra specialios apsaugos saugančios nuo netyčinio užsidegimo, o pati liepsna yra kontroliuojama.

Biožidinį įrengti labai paprasta – nereikia projekto, statybų leidimo, specialios ventiliacijos, kamino ar statybų purvo namuose. Specializuotose parduotuvėse parduodamą židinį gali įsigyti kiekvienas, tiesiog įsigyjai, pastatei ir naudoji. Tai mobilus židinys, kurį pagal poreikį ir norus galima kas kart perstatyti į kitą vietą. Vienintelis rimtas darbas – laiku nuvalyti dulkes, kad židinys neprarastų estetinio vaizdo.

Išskirtinis interjero akcentas

Pažvelgus į biožidinių modelių pasirinkimą bet kam gali atvipti žandikaulis. Nuo Venecijos, klasikinio stiliaus iki hi-tech ir minimalizmo. Nesvarbu koks yra namų interjeras, ekologiškas židinys tikrai bus pritaikytas ir derės lyg tam kambariui sutvertas. Įvairių formų, dydžių, spalvų, medžiagų(stiklas, granitas, marmuras, medis bei plienas) biožidinys išties išskirtiniais interjero akcentas. O juos dar galima ir papildomai dekoruoti, pavyzdžiui, keraminėmis malkomis, akmenimis, kurie suteikia natūralaus, laukinio židinio vaizdą. Taip pat galima naudoti ir aromatinius aliejus, kurie nuo karščio garuoja ir paskleidžia namuose jaukų ir malonų aromatą.

Save