stiklinės terasos
Namams,  Statyba

Stiklinamų terasų privalumai

stiklinės terasosĮstiklintos terasos vis labiau populiarėja tiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje. Kodėl tendencijos būtent tokios? Į tai šiandien ir atsakysime, apžvelgdami esminius stiklinamų terasų privalumus.

Apsauga nuo atšiaurių gamtos sąlygų
Šis aspektas yra visiškai nesvarbus jei kalbėsime apie terasas nuolatiniu šiltu klimatu pasižyminčiose pasaulio valstybėse, kaip Ispanijoje, Portugalijoje, Brazilijoje ar Australijoje. Tačiau, situacija kita jei kalbėsime apie Lietuvą – Lietuvoje klimatas yra ganėtinai atšiaurus bent keletą mėnesių per metus, o tai tampa pakankamai nemaža problema norint nuolatos naudotis įsirengta terasa. Iš šios nemalonios padėties lietuvius gelbėja būtent įstiklintos terasos. Įstiklintos terasos yra žymiai sandaresnės, neaukojant dėl to terasos atvirumo, ką ir leidžia padaryti įstiklintos sienos.

Šilumos išsaugojimas patalpose
Pavasario/vasaros metu šilumos išsaugojimas patalpose tikrai nėra labai svarbus kasdienybės aspektas, tačiau šaltuoju metų laikotarpiu šis dalykas įgauna ypatingą reikšmę. Būtent dėl šio aspekto atviros terasos ir yra blogas pasirinkimas – jos žymiai sumažina temperatūrą kambariuose (žinoma, nekalbame apie terasas, kurios nėra tiesiogiai sujungtos su pagrindinio pastato patalpomis), kai tuo tarpu įstiklintos terasos ją leidžia išlaikyti optimaliame lygyje, kas tampa dar vienu išties svariu įstiklintų terasų privalumu.

Išvaizda
Įstiklinamos terasos prieš įprastas taip pat pirmauja ir išvaizdos aspektu. Ne, tikrai negalime teigti, jog neįstiklintos/atviro tipo terasos atrodo blogai, tačiau tenka pripažinti, jog įstiklintos terasos atrodo kaip žymiai užbaigtesnis kūrinys. Taip, iš esmės tai yra kiekvieno žmogaus subjektyvaus požiūrio reikalas, tačiau faktas, jog dauguma nuomonių būtent ir leidžia konstatuoti tokią bendrą nuomonę.

Taip, populiarumą išlaiko tiek įstiklintos, tiek ir atviro tipo terasos, todėl akivaizdu, jog savo privalumų turi tiek vienas, tiek ir kitas jų tipas. Vis dėlto, tenka pripažinti, jog atsižvelgiant į Lietuvoje vyraujančias klimato sąlygas, įstiklintos terasos yra žymiai labiau dėmesio vertas pasirinkimas, kurį jums ir rekomenduojame. Taip, tokio tipo terasos kainuoja kiek daugiau, tačiau faktas, jog kiek didesnės išlaidos šiuo aspektu tikrai neturėtų būti problema.