Nors direktoriaus statusas visuomenėje vertas pagarbos, tačiau neretai į šią kėdę sėdasi žmogus tiesiog iš gatvės – neturintis analogiško darbo patirties bei atitinkamo išsilavinimo. Ir, kaip bebūtų keista, tai toli gražu ne visada reiškia verslo žlugimą. Visgi yra veiklos sritis – buhalterinė apskaita – kurios bet kam patikėti negalima. Buhalteriui (tiesiogiai ir netiesiogiai) į rankas patikimi finansai – menkos smukmenos nepastebėjimas gali sąlygoti rimtas problemas . Statybininkai stato, gydytojai gydo, mokytoja moko. O ką daro buhalteriai? Tai – viena iš specialybių, kurių atliekamos veiklos specifikos negalime apibrėžti vienu žodžiu. Jiems patikimas buhalterinės apskaitos tvarkymas – piniginės išraiškos operacijų fiksavimas, grupavimas ir apibendrinimas. Tai – darbas, susijęs su skaičiavimu, analizumu, tikslumu…
Buhalterinė apskaita ir pasikeitimai.
Ar žinote, kaip keičiasi buhalterinė apskaita? Jūs sakysite, o kam mums čia jau reikia žinoti, kaip tie buhalteriniai dalykai keičiasi, jeigu mūsų tai neliečia. O aš Jums atsakysiu, kad dar ir kaip tai liečia Jus, mus kiekvieną liečia tai ir nuo to mes niekur nepasislėpsime, nes kiekvieną dieną mes būdami parduotuvėje ar kokioje kitoje vietoje esame priversti naudoti buhalterinę apskaitą, kad galėtume susimokėti mokesčius, kad galėtume tinkamai skaičiuoti savo pinigų srautus, kad užtikrintai jaustumėmės tvarkydami savo finansus. Žinoma, galima sakyti, kad mes nemokame tvarkytis su savo pinigais, bet juk tai nėra jau taip sunku, imti vieną kartą ir išmokti tvarkyti savo finansus taip, kad vėliau netektų gailėtis, kad nereikėtų verkti,…
Buhalterinė apskaita mūsų dienomis.
Buhalterinė apskaita šiandien ir vakar. Ar kada susimąstėte, kaip pasikeitė buhalterinė apskaita per laikmetį, kuom ji pasikeitė, ir kas nusimato ateityje. Manau, kad ne tik, kad nesusimąstėte, bet ir dabar sakote, o kokio velnio man apie tai mąstyti, jeigu aš nesu buhalteris. Iš dalies Jūs teisūs, bet didele dalimi ir klystate. Kiekviena iš mūsų esame buhalteriai, ir kiekvieną dieną mes atliekame buhalterinę apskaitą. Sakote negali būti, gali gali, ir dar kaip gali būti. Mes kiekvieną dieną eidami į parduotuvę, suskaičiuojame, kiek turime pinigų, kiek liko mums tų pinigų, kiek galime skirti pinigų pirkiniams, kiek turime atiduoti už paskolas, kiek reikia susimokėti lizingo bendrovėms, kiek reikės atidėti pinigų mūsų atsargų kaupimams…
Buhalterinė apskaita mokykloje.
Buhalterinė apskaita ir finansai mokykloje. Manote, kad kas nors tuom užsiima ir ruošia mūsų vaikus, Jūs labai klystate. Realiai, yra kai kuriose mokyklose finansų pamokos, ar po pamokiniai užsiėmimai, bet kad tenais būtų mokinama apie buhalterinę apskaitą, tai nesulauksite. Jūs paklausite, o kam reikia vaikus mokinti tos buhalterinės apskaitos, negi ji kažkam padeda. O padeda dar ir kaip, nes vaikas išmoksta, kaip tinkamai reikia skaičiuoti savo pinigėlius, kaip reikia tinkamai planuoti savo išlaidas ir pajamas. Mums gal ir atrodo, kad tai tokios mažos pajamos ir išlaidos, kad net nėra ką čia ir planuoti, bet vaikui, visi pinigėliai kuriuos jis gauna yra didžiulės ir vienintelės pajamos, tad nori nenori, jas reikia…
Buhalterinė apskaita įmonės veikloje
Ar žinote kam reikia buhalterinės apskaitos įmonėje? Atsakysite, kad žinoma, kad žinome. Tam reikia, kad būtų galima paskaičiuoti kiek įmonė turi pinigų. Ir didžiąja dalimi Jūs būsite visiškai teisūs, bet būtų gerai, kad tą apibrėžimą, buhalterinė apskaita truputi labiau praplėstume ir išgrynintumėme. Buhalterinės apskaitos skaičiavimai ir planavimai yra atliekami tam, kad, kaip ir minėjote, įmonės finansai būtų tvarkingi, ir įmonei užtektų pinigų einamosioms lėšoms. Žvelgiant giliau, mes matome, kad skaičiuoti ir planuoti lėšas įmonė turi kiekviename žingsnyje, ir tas skaičiavimas ir planavimas būtent atsispindi buhalterinėje apskaitoje, kai buhalteris surenka ir susistemina duomenis, bei vėliau juos pateikia vadovui, kad vadovas galėtų laiku ir tinkamai reaguoti į finansines įmonės problemas ar iškilusius…
Buhalterinė apskaita, arba kam ji reikalinga?
Trumpai apie buhalterinę apskaitą. Jeigu Jūs ne įmonės direktorius, ir jeigu Jūs ne buhalteris, tai manau, kad net nežinote, kas yra ta buhalterinė apskaita. Nesileisdami į konkrečius bei sausus apibrėžimus, pabandykime savais žodžiais aptarti, kas visgi yra ta buhalterinė apskaita, ir su kuom ji yra „valgoma“. Visgi pradėkime nuo pat pradžių: jeigu Jūs turite įmone, ir nesvarbu didelę ar mažą, Jums tikrai reiks tvarkyti ir vesti buhalterinę apskaitą, ir teikti dokumentus mokesčių inspekcijai, kuriuose bus detaliai pateiktas vaizdas, kaip Jūsų įmonei sekasi, ir kokie yra įmonės finansiniai rodikliai. Gal kartais ne taip išsireiškiau, bet ne pats įmonės direktorius, bet dažniausiai įmonės buhalteris, ruošia, tvarko ir pateikia visus reikiamus dokumentus į…
Buhalterinės paslaugos: kas gali jas teikti?
Šaliai atgavus Nepriklausomybę padaugėjo asmenų, kurie panorėjo turėti nuosavą verslą. Savaime suprantama, tam, kad verslas galėtų gyvuoti, būtina tvarkinga buhalterinė apskaita. Kadangi buhalterinės paslaugos tapo labai reikalingos, atsirado vis daugiau šių paslaugų teikėjų. Tad kas teikia buhalterines paslaugas? Įmonės, kurių veikla – buhalterinės paslaugos Per paskutiniuosius penkerius metus ėmė kurtis įmonės, kurių veikla – buhalterinės paslaugos. Tai, jog per šiuos metus įsikūrė tiek daug tokio pobūdžio įmonių, yra susiję su tuo, jog verslas mūsų šalyje įgavo pagreitį, tad verslininkai suprato, jog buhalterinė apskaita bei šių paslaugų teikimas gali tapti puikia verslo šaka, nešančia daug pajamų. Paprastai įmonėse, kurių veiklos sritis yra buhalterinė apskaita ir su ja susijusių paslaugų teikimas, dirba…