buhalterinė apskaita
Paslaugos,  Verslas

Buhalterinė apskaita: įdomesnis bei dinamiškesnis darbas nei galbūt įsivaizdavote

buhalterinė apskaitaNors direktoriaus statusas visuomenėje vertas pagarbos, tačiau neretai į šią kėdę sėdasi žmogus tiesiog iš gatvės – neturintis analogiško darbo patirties bei atitinkamo išsilavinimo. Ir, kaip bebūtų keista, tai toli gražu ne visada reiškia verslo žlugimą. Visgi yra veiklos sritis – buhalterinė apskaita – kurios bet kam patikėti negalima. Buhalteriui (tiesiogiai ir netiesiogiai) į rankas patikimi finansai – menkos  smukmenos nepastebėjimas gali sąlygoti rimtas problemas .

Statybininkai stato, gydytojai gydo, mokytoja moko. O ką daro buhalteriai? Tai – viena iš specialybių, kurių atliekamos veiklos specifikos negalime apibrėžti vienu žodžiu. Jiems patikimas buhalterinės apskaitos tvarkymas – piniginės išraiškos operacijų fiksavimas, grupavimas ir apibendrinimas. Tai – darbas, susijęs su skaičiavimu, analizumu, tikslumu ir kruopštumu. Visuomenėje buhalteriai (panašiai kaip informatikai) laikomi nuobodžiais akiniuotais tipais, nepakeliančiais akių nuo popierių ir kalkuliatorių. Tačiau pastarųjų tokios pašaipos nežeidžia: jie yra garantuoti dėl savos profesijos perspektyvų bei gana solidžių atlyginimų.

Kyla klausimas, ar buhalterinė apskaita  iš tiesų yra toks nuobodus darbas? Visų pirma, buhalteris gali pasirinkti, kokiu principu dirbti. Greta įprasto sėdėjimo prie to pačio stalo nuo 8 valandos ryto iki 17 valandos vakaro populiarėja buhalterinės apskaitos įmonės, kurių darbuotojai pagal iškvietimus keliauja į vieną ar kitą bendrovę atlikti konkrečias operacijas ar suteikti konsultacijas aktualiais klausimais. Tai gali būti kas mėnesį įmonei privalomų mokėti mokesčių apskaičiavimas, metinės pelno mokesčio deklaracijos parengimas ar tiesiog pagalba naujai „iškeptam“ individualios įmonės savininkui, nusprendusiam buhalterinės apskaitos tvarkymą atlikti pačiam. Buhalteriui, pasirinkusiam tokią veiklos galimybę, per savaitę tenka aplankyti nemažai skirtingų įmonių – kur čia „kvepia“  minėtu nuobudumu?

Buhalterinė apskaita neatsiejama nuo atsakomybės – kai  kuriems šis aspektas profesinėje veikloje itin svarbus. Reikšmingos pareigos kelia savivertę. Tačiau bent vienas supainiotas skaičius gali sukelti rimtų problemų tiek pačiam buhalteriui, tiek ir įmonei – baudos už nesumokėtas įmokas, mokesčių slėpimas skamba nekaip, ar ne?

Nors daugybos lentelė metai iš metų nesikeičia, tačiau buhalterių darbas siejasi su nuolatiniu mokymusi tobulėjimu. Tai – būtina sąlyga norint išlikti konkurencingu ir paklausiu rinkoje. Tie, kurie nėra tiesiogiai susidūrę su buhalterine apskaita, turbūt net neįsivaizduoja, kiek naujovių bei korekcijų pateikia VMI: į viską reikia žaibiškai sureaguoti, čia negali būti nevarbių dalykų. Reikia būti imliu ir informacinių technologijų srityje – didžioji dalis operacijų atliekama naudojantis specialiomis kompiuterizuotomis programomis. Investuojantiems į užsienio kalbų „atsiranda“ perspektyva dirbti tarptautinėse bendrovėse, siūlančiose patrauklų atlyginimą bei pavydėtinas darbo sąlygas.