http://apskaitos-paslaugos.eu/
Finansai

Buhalterinė apskaita įmonės veikloje

Ar žinote kam reikia buhalterinės apskaitos įmonėje?

Atsakysite, kad žinoma, kad žinome. Tam reikia, kad būtų galima paskaičiuoti kiek įmonė turi pinigų. Ir didžiąja dalimi Jūs būsite visiškai teisūs, bet būtų gerai, kad tą apibrėžimą, buhalterinė apskaita truputi labiau praplėstume ir išgrynintumėme.
Buhalterinės apskaitos skaičiavimai ir planavimai yra atliekami tam, kad, kaip ir minėjote, įmonės finansai būtų tvarkingi, ir įmonei užtektų pinigų einamosioms lėšoms. Žvelgiant giliau, mes matome, kad skaičiuoti ir planuoti lėšas įmonė turi kiekviename žingsnyje, ir tas skaičiavimas ir planavimas būtent atsispindi buhalterinėje apskaitoje, kai buhalteris surenka ir susistemina duomenis, bei vėliau juos pateikia vadovui, kad vadovas galėtų laiku ir tinkamai reaguoti į finansines įmonės problemas ar iškilusius įšūkius.
Vadovas, savo rankose neturėdamas buhalterinės apskaitos, arba kitaip tariant, turėdamas rankose finansinę ataskaitą netinkamai paruoštą, ar netvarkingai pildytą, tai gaunasi tada visiška netvarka. Vadovas ne tik, kad nežino, kaip įmonė gyvena, kokios įplaukos ir išlaidos yra įmonėje, kam ir kas yra skolingas, kiek įmonė skolinga, kiek įmonei kažkas yra skolingas kas, ir kada turi grąžinti tas skolas. Vadovas lieka visiškai aklas mūšio lauke, nes tiesiog negali tinkamai laiku ir vietoje reaguoti į įmonėje susidariusią situaciją, negali nuspėti, kaip gali kisti įmonės finansinė veikla ir jos stiprumas, jeigu rinkoje atsitiks vienoks ar kitoks įvykis, kuris sukels finansinių srautų svyravimus.
Kiekvienas įmonės vadovas turi turėti gerą buhalterį, nes tik geras buhalteris tinkamai ir tvarkingai ves ir tvarkys buhalterinę apskaitą, laiku informuos vadovą apie susiklosčiusią įmonės finansinę situaciją, gali būti, kad netgi pateiks tam tikras finansines rekomendacijas vadovui, kaip būtų galima tinkamiau ir efektyviau disponuoti įmonės lėšomis, kaip būtų geriau pakreipti verslo modelį, kad būtų galima mažiau sumokėti mokesčių.
Buhalterinė apskaita yra neatsiejama nuo įmonės gyvenimo, ir nori ar nenori, kiekviena įmonė turi vesti buhalterinę apskaitą, nes kiekvieno finansinio laikotarpio pabaigoje, įmonės privalo pateikti finansinės atskaitos dokumentus mokesčių inspekcijai.