www.apskaitos-paslaugos.eu
Verslas

Buhalterinė apskaita mūsų dienomis.

Buhalterinė apskaita šiandien ir vakar.
Ar kada susimąstėte, kaip pasikeitė buhalterinė apskaita per laikmetį, kuom ji pasikeitė, ir kas nusimato ateityje. Manau, kad ne tik, kad nesusimąstėte, bet ir dabar sakote, o kokio velnio man apie tai mąstyti, jeigu aš nesu buhalteris. Iš dalies Jūs teisūs, bet didele dalimi ir klystate. Kiekviena iš mūsų esame buhalteriai, ir kiekvieną dieną mes atliekame buhalterinę apskaitą. Sakote negali būti, gali gali, ir dar kaip gali būti. Mes kiekvieną dieną eidami į parduotuvę, suskaičiuojame, kiek turime pinigų, kiek liko mums tų pinigų, kiek galime skirti pinigų pirkiniams, kiek turime atiduoti už paskolas, kiek reikia susimokėti lizingo bendrovėms, kiek reikės atidėti pinigų mūsų atsargų kaupimams ir t.t. Kiekvienas šitas skaičiavimas ir yra buhalterinė apskaita, ir mes turime atlikti tuos skaičiavimus, nes kitaip negalėsime sekti savo finansų judėjimo ir negalėsime planuoti savo mėnesinių išlaidų ir įplaukų, o negalėdami daryti tokio planavimo, mes tiesiog būsime neįgalūs gyventi mūsų pasaulyje, nes mūsų tas pasaulis yra kapitalistinis, ir viskas, kas jame sukasi ir vyksta yra paremta finansų planavimu ir judėjimu.
Praeityje buvo vykdomi barteriniai mainai, kai buvo skaičiuojami vienetiniai produkcijos kiekiai, buvo skaičiuojamos vienetinės skolos, ir paskolos, ir lygiai taip pat buvo vykdoma buhalterinė apskaita. Tik buvo skaičiuojami ne pinigai, o barteriniai vienetai, karvės, vištos, grūdų maišais ir t.t. Atsiradus valiutoms, buvo pereita prie valiutinio buhalterinio skaičiavimo, ir buhalterinė apskaita ėmė būti vykdoma per valiutinį skaičiavimą, ko sekoje turime dabartinę buhalterinę apskaitą, kai yra skaičiuojama valiuta, paskaičiuojama žmogaus ar įmonės skolos ir paskolos, yra suvedami finansiniai srautų balansai ir visos kitos buhalterinės operacijos, kurias turi atlikti įmonės buhalteris, arba pats žmogus.
Buhalterinė apskaita glaudžiai yra susijusi su kiekvienu iš mūsų, ir ji yra kiekvieno mūsų pasaulyje norime mes to ar nenorime. Žinoma, jeigu būtume ypatingai turtingi, gal ir nereikėtų skaičiuoti pinigų, bet visgi, yra posakis „pinigai mėgsta būti skaičiuojami“ , tad ir skaičiuokime tuos pinigus, kad jie iš mūsų greitai neišplauktų ir nedingtų iš mūsų piniginių.