kolibriometodas.lt
Įvairūs,  Kelionės,  Laisvalaikis,  Paslaugos,  Verslas

Dažnas klausimas: kaip išmokti anglų kalbos?

kolibriometodas.ltKlausiate, kaip išmokti anglų kalbos? Tikriausiai daugelis Jums pasakytų – mokytis. Tačiau to nepakanka. Tam, kad išmoktumėte bet kokios kalbos, turite investuoti į tai daug laiko ir savo jėgų.

Pirmasis patarimas, kaip išmokti anglų kalbos, yra daug klausytis. Sakysite, kur ir ko klausytis? Klausykite angliškų dainų, angliškų įrašų. Juk šiais laikais internetas visagalis. Yra begalė video siužetų internete, kuriuos galite žiūrėti. Virtualioje erdvėje daugybė filmų anglų kalba – žiūrėkite juos. Žiūrint filmą, kalbą išmokti dar lengviau nei klausantis paprasto įrašo. Tačiau pradžiai rinkitės trumpesnius paprastus įrašus. Klausykitės jų po kelis kartus. Po kiek laiko pastebėsite, kad jie atrodo vis suprantamesni ir suprantamesni. Tuomet pereikite prie ilgesnių video ar audio įrašų. Kam reikia kartotis? Nes išgirdus ir įsisavinus informaciją jau kitą dieną jos atmintyje lieka labai mažai. Po kiekvieno kartojimo Jūs įsiminsite bei išmoksite vis daugiau naujų žodžių.

Klaidinga manyti, kad kuo ilgiau klausotės, tuo greičiau ir daugiau išmoksite. Tikrai ne. Neužkraukite savęs dideliu kiekiu informacijos vienu metu. Po kurio laiko smegenys tiesiog ją blokuos ir iš klausymo naudos nebebus. Geriausia klausykitės po maždaug 20–30 minučių tą patį tekstą kelis kartus per dieną.

Taigi, klausykitės, supraskite, kartokite ir įsiminsite. Labai netikslinga mokytis, kaip mus pratina mokykloje. Kada užrašomi nauji žodžiai ir juos liepiama išmokti. Tai visiškai netikslinga ilgalaikėje perspektyvoje. Mokiniai išmoksta žodžius, tiksliau sakant – „iškala“ juos, o po kurio laiko pamiršta.

Savo anglų kalbos lavinimui galite pasirinkti dar vieną papildomą priemonę – susirašinėjimą. Susirašinėkite elektroniniais laiškais su užsieniečiais. Tai puikus būdas gerinti savo anglų kalbos žinias. Žinoma, geriausias – tiesioginis bendravimas. Bet mūsų gyvenimo ritmas koreguoja planus, o internetas suteikia puikias galimybes bendrauti su kuo tik norite iš užsienio šalių. Pasinaudokite ir skype teikiamomis galimybėmis – galite kalbėtis su užsieniečiais. Tik bendravimui pažįstamus pasirinkite atsakingai. Internete galite rasti kontaktų asmenų, kurie ieško pažįstamų bendravimui, siekdami tobulinti savo anglų kaip užsienio kalbos arba anglų kaip gimtosios kalbos įgūdžius.

Jau buvo paminėtas klausymasis, kaip vienas efektyviausių mokymosi metodų, tačiau nepamirškime ir skaitymo. Skaitykite angliškas knygas, straipsnius ir pan. Tačiau nesėdėkite su žodynu ir neverskite kiekvieno nesuprantamo žodžio. Kodėl? Pirma, tokių žodžių iš pradžių bus labai daug ir Jūs greitai galite prarasti motyvaciją. Antra, visi žodžiai net nėra reikalingi, kad suprastumėte, apie ką rašoma. Išmokite pažinti raktinius žodžius, taip suprasite sakinio esmę. Pamatysite, kaip skaityti bei suprasti darosi vis lengviau. Tada pereisite ir prie šalutinių žodžių vertimo.

Mokydamiesi anglų kalbos, koncentruokitės ne į taisykles (žinoma, nesakome, kad neturite jų paisyti), nesiekite iškart kalbėti be klaidų. Pirmiausia, turtinkite žodyną, klausykitės, skaitykite, bendraukite su užsieniečiais, kalbėkite, kalbėkite, kalbėkite. O jau tada , kai pramoksite, taikykite taisykles, kad kalbėtumėte taisyklingai.

Norėdami išmokti anglų kalbos, pamirškite mokykloje mokomus mokymosi metodus. Mokykloje taisomos visos klaidos, koncentruojamasi į kalbą be klaidų, kad taisyklingai rašytumėte, kalbėtumėte, taikytumėte taisykles ir pan. Tai stabdo mokymosi procesą.

Kaip išmokti anglų kalbos ?– kolibriometodas.lt tai dar vienas, išbandžiusių labai giriamas mokymosi būdas.