Topografiniai matavimai: pradžiamokslis naujokui

Norintys pasistatyti namą susiduria su išties nemažai problemų, todėl svarbu, kad iš anksto susipažintumėte su visa sistema, nes vėliau gali tekti ne vieną kartą mindžioti atitinkamų institucijų slenksčius, kol statybos darbai pradės vykti. Tiesa, šiandien Lietuvoje yra išties nemažai įmonių, kurios teikia profesionalias konsultacijas visais žemės sklypo pertvarkymo ar naujų statybų klausimais, parengia nekilnojamojo turto pirkimo, pardavimo ar statymo dokumentus, atlieka topografinius bei kadastrinius matavimus ir pan. Žinoma, gali kilti klausimas, kam man tada reikia žinoti apie kažkokius topografinius matavimus, jei yra profesionalai, kurie viską padarys už mane? Reikia, nes tai ne tik principo, bet ir būtinybės reikalas, juk informacijos spragos dar nė vienam nepagelbėjo.

Kada reikalingi topografiniai matavimai?

Topografiniai matavimai turi būti atlikti, jei savo žemės sklype planuojate planuojate pradėti naujus statybų darbus, ketinate tiesti  požeminius komunikacijos tinklus, kelius, norite atlikti rekonstrukciją ar net pasistatyti pirtelę. Jei nuspręsite tai padaryti savarankiškai, turite žinoti, kad „pikti dėdės iš viršaus“ tokius veiksmus gali traktuoti kaip neteisėtus, duoti baudą ar pareikalauti nugriauti naują statinį.

Kas yra topografinė nuotrauka?

Topografinė nuotrauka – jūsų žemės sklypo žemėlapis, kurio sudarymui visiškai neturi įtakos žemės sferiškumas. Tokiuose žemėlapiuose yra naudojami sutartiniai ženklai, laikomasi teisės aktų ir kitų LR numatytų taisyklių. Topografinėse nuotraukose atsispindi detalus jūsų žemės sklypo vaizdas su visais pastatais, medžiais, vandens telkiniais ar kitais objektais.

Kas atlieka topografinius matavimus?

Topografiniai matavimai – tai profesionalių topografų arba geodezininkų darbas. „Apsiginklavę“ specialia technika ir moderniomis kompiuterinėmis programomis, topografai atlieka itin tikslius erdvinius matavimus: nustato objektų koordinates, aukštį bei padėtį platumoje.

Kur rasti profesionalius topografus?

Rasti topografus išties nesudėtinga, internete ne viena įmonė siūlo savo paslaugas, svarbiau išsirinkti profesionalius ir kompetentingus specialistus.

Tikri profesionalai turi nepriekaištingą reputaciją, ilgą darbo patirtį, yra atviri naujovėms ir naudoja modernią įrangą. Be to, visada galite pasiteirauti artimųjų, kurie statėsi namus, apie jų topografus.

Ar topografiniai matavimai yra brangi paslauga?

Viskas priklauso nuo pasirinktos įmonės ir žemės sklypo ploto, kuo žemės sklypas didesnis, tuo topografiniai matavimai kainuos brangiau.

 

Panašūs straipsniai:
 
ADE Body Analyser Scale BA 1300 TABEA Maximum weight (capacity) 180 kg, Accuracy 100 g, Memory function, 12 user(s), Grey
 
Huawei FLIP P20 LITE dėklas Pink
 
Apple iPhone 8 Plus Space Grey, 5.5 “, LED-backlit IPS LCD, 1080 x 1920 pixels, Apple, A11 Bionic, Internal RAM 3 GB, 64 GB, Single SIM, Nano-SIM, 3G, 4G, Main camera Dual 12+12 MP, Secondary camera 7 MP, iOS, 11, 2691 mAh
 
LG Q6 5.5“ Qualcomm Snapdragon 435/3GB/32GB/3G_4G Android 7.1.1 Black Mobilus telefonas
Facebook Twitter

About admin

One thought on “Topografiniai matavimai: pradžiamokslis naujokui

Comments are closed.