fasado apdaila
Namams,  Paslaugos,  Pirkiniai,  Statyba,  Verslas

Fasado apdaila: kurią rinktis geriausia?

Fasado apdaila: kurią rinktis geriausia?

fasado apdailaVisi trokštame išvaizdžių namų. Pastato išorė labai daug ką pasako apie viduje gyvenančius žmonės. O ir bendrą miesto išvaizdą gražus namas papuošia. Kadangi dėl teigiamų savo savybių vis labiau statybų rinkoje populiarėja vadinamieji ventiliuojami fasadai, fasado apdaila tampa nauju aktualiu klausimu prieš statant ar renovuojant namą. Šiuolaikinė rinka siūlo mums daugybę variantų, tačiau statybose nenusimanančiam žmogui apsispręsti yra tikrai sunku. Juk įmonės mums siūlo net keletą skirtingų variantų. Išorei galite pirkti cementines plokštes. Taipogi parduodami iš aliuminio pagaminti produktai: įvairių čerpių ar plytelių imitacijos bei aliuminio kompozicinė plokštė. Dar viena rinkos užkariautoja – aukšto slėgio laminatu dengta namų išorė. Tad kuo išsiskiria šie gaminiai?

Cemento fasado apdaila

Visų pirma aptarkime privalumus. Savaime suprantama, kad cementas – visiškai nedegi medžiaga, pasižyminti aukščiausia atsparumo ugniai klase. Be to, iš cemento plokštės yra tvirtos, o ganėtinai storas sluoksnis apsaugo nuo ultravioletinių spindulių. Jei gyvenate dideliame mieste, ar šalia miesto, vietose kur nuolatos važinėja mašinos, šis variantas idealiai tiks jums dėl savybės puikiai izoliuoti triukšmą, ko nepadarys HPL ar aliuminio plokštės. Nepamirškime ir anti-graffiti apsaugos, kuri leis namo sienas nuvalyti kur kas lengviau. Vis dėlto, fasado apdaila iš cemento turi ir trūkumų, kurių pagrindinis – didelis svoris. Tačiau jei prie namo dirbs profesionalai, plokštės bus pritvirtintos tinkamai ir ši savybė reikšmės neteks.

Fasado apdaila iš aliuminio

Aliuminis – ganėtinai žemo tankio metalas. Kaip tik todėl jis sveria sąlyginai nedaug. Iš šios medžiagos pagamintos kompozicinės plokštės – itin lengvos, tačiau tuo pat metu tvirtos. Taip pat iš jo gaminama fasado apdaila išsiskiria ne tik spalvų įvairove, bet ir įvairiausių paviršių imitacijomis. Vis dėlto kaip ir dauguma metalų, aliuminis pasižymi temperatūros laidumu. Tačiau plokštės naudojamos vėdinamiems fasadams, todėl vis vien nesiliečia prie tikros namo sienos, todėl kaitros jai neperduoda.

Fasado apdaila iš aukšto slėgio laminato

hplAukšto slėgio laminatas (toliau – HPL) gaminamas iš įvairių plastmasių. Tikriausiai manysite, kad plastmasės nėra atsparios saulės spinduliams ir lengvai lydosi. Tokiu atveju būsite teisūs, tačiau HPL – išimtis. Produktas gaminamas ir testuojamas taip, jog būtų atsparus ir karščiui, ir šalčiui. Itin aukštas slėgis gaminimo metu užtikrina dar tvirtesnę medžiagą. Viena svarbiausių savybių – atsparumas cheminiam poveikiui. Kaip tik todėl HPL – geriausia išorė, kurią galite rinktis savo namui.