Namams

Kaip pasirinkti plastikinių langų spalvą?

Renkantis plastikinius langus klausimas apie norimą langų spalvą vis dar išmuša iš vėžių daugelį pirkėjų. Balta langų profilių spalva tapo klasika, norma, tokiu įpročiu, jog apie kitas spalvas susimąsto retas. Visgi gamybos technologijos kuo toliau, tuo paprasčiau leidžia išnaudoti visą spalvų gamą langų profiliams. Nori purpurinio, geltono, kakavinio ar salotinio langų profilio? Be problemų! Visgi nešokant į spalvinius kraštutinumus, esama tam tikrų niuansų, kuriuos verta žinoti kalbant apie plastikinių langų spalvas. Pabandykime juos aptarti ir pasirinkti plastikinių langų spalvą.

Plastikiniai langai ir keli klasikiniai pasirinkimo variantai:

  1. Vidus ir išorė balti;
  2. Vidus baltas, išorė pasirinktos spalvos;
  3. Išorė balta, vidus pasirinktos spalvos;
  4. Vidus ir išorė vienodos pasirinktos spalvos;
  5. Vidus ir išorė skirtingų pasirinktų spalvų.

Pirmas pasirinkimas yra paprasčiausias ir pigiausias. Dėl to ir nekrentantis iš populiariausių pasirinkimų jau nuo pat plastikinių langų eros pradžios. Dažnai klausima, kodėl balti pigiausi. Atsakymas susijęs su technologija. Visi profiliai gaminami baltos spalvos. Gamintojai dažniausiai vykdo jau užsakytų langų profilių gamybos procesus, tačiau ne sezono metu, sumažėjus užsakymų skaičiui nestabdo gamybos apsukų ir pildo sandėlį pagamintomis konstrukcijomis. Sukauptas sandelys leidžia akimirksniu įvykdyti pateiktus užsakymus standartinių dydžių langams su baltais profiliais. Taigi bet kada užsakius baltus profilius, tikėtina, jog jie bus sandėlyje, juos iškarto galima bus atsivežti ir montuoti. Tai patogu norintiems pigaus ir greito sprendimo.

Antru ir trečiu atveju, imamas tas pats baltas profilis iš sandėlio ar gaminamas naujas ir laminuojamas pasirinkta spalva. Spalvų paletėje gausu spalvų, ta galima rasti sprendimą įvairiems dizaino pavyzdžiams: nuo pastelinių šviesių spalvų iki itin ryškių ir tamsių. Daugiabučių namų gyventojai siekdami išlaikyti vientisą namo eksterjerą renkasi vienodos spalvos langus, dažniausiai tai būna balta spalva. Tuo tarpu viduje profilio spalva derinama su kambario interjeru. Nuosavuose namuose dažniau būna atvirkštinis variantas – išorės spalva derinama prie namo sienų ar stogo, tad dažniausiai būna kreminė, rusva, raudona, o vidaus paliekama neultrali, balta, deranti prie visko.

Ketvirtas ir penktas variantas gali įgyvendinti net išrankiausių užsakovų norus. Tiesiog pasirenkamos tokios išorės ir vidaus spalvos, kokios dera prie interjero ir eksterjero. Žinoma, kalbant apie kainą, variantas, kuomet išorės ir vidaus spalvos yra skirtingos, yra brangesnis, tačiau grožis ir dizainas to vertas.

Be visų vaivorykštės spalvų, pasirinkimų paletėje yra ir medžio imitacijos spalvos. Tai vienas populiariausių pasirinkimų norintiems sukurti natūraliai atrodantį namų stilių. Apdirbimo technologija ta pati, tiesiog padengus langų profilį medžio imitacijos laminatu, langas atrodo kaip medinis. Spalvos ir tekstūros gali būti įvairios – raudonmedis, eglė, ąžuolas, riešutas ir kt. Natūralus medžio raštas geriausias pasirinkimas norintiems medinių langų, tačiau nenorintiems kankintis su jų priežiūra. Kaip žinia, mediniai langai reikalauja daug daugiau priežiūros nei plastikiniai. Medinius reikia kas keli metai perdažyti , mediena nėra tokia atspari aplinkos poveikiams.

Taigi, renkantis plastikinių langų profilio spalvą reikia įvertinti ar pirmenybė teikiama kainai ar stiliui. Jei kainai, tuomet geriau investuoti į kokybišką profilį pasirenkant universalią ir klasikinę baltą spalvą. Tuo tarpu jei svarbiau stilius – galimas rasti įvairiausių spalvinių sprendimų, tarp kurių populiariausias šiuo metu yra medžio imitacija.