Įvairūs

Kokį balansinį dviratuką išrinkti savo vaikui?

balansinis dviratukasAtėjus šiltajam metų laikui, vis dažniau išlenda saulutė ir vis daugiau laisvalaikio turite ne tik jūs, bet ir jūsų vaikas. Norisi, kad vaikui būtų smagu ir veikla, kuria jis užsiima, būtų naudinga jo augimui. Taigi, balansinio dviratuko įsigijimas būtų tikrai puikus sprendimas – tai padės mažyliui vystyti savo motoriką ir taip pat bus labai smagus užsiėmimas. Tačiau, pasižvalgius į įvairias laisvalaikio prekių parduotuves, galima pastebėti, kad balansinių dviratukų kainos labai skiriasi. Pavyzdžiui, yra 50 eurų arba dar mažiau kainuojančių dviratukų, tačiau toje pačioje parduotuvėje galima rasti dviratuką ir už 200 eurų. Taigi, kuo jie skiriasi ir kuris dviratukas bus tinkamiausias jūsų vaikui?

Medinis ar metalinis?

Nors dviratukas gali būti medinis, metalinis, mišraus medžiagų junginio bei plastikinis, verta pasakyti, kad šiuo metu populiariausi balansiniai dviratukai yra mediniai arba metaliniai. Taigi, palyginkime jų pagrindines savybes.

Patys brangiausi yra vokiški dviratukai, kurie kainuoja apie 150 – 200 eurų. Angliškų gamintojų dviratukai kainuoja šiek tiek pigiau – apie 100 eurų. Jeigu norite itin pigaus varianto, tuomet tinkamiausias balansinis dviratukas bus iš Lenkijos, nors iš lietuviški yra gana pigūs. Kuo tie mediniai dviratukai skiriasi, neskaitant kainos?

  • Kuo gamintojas turi geresnį vardą, tuo gaminys bus brangesnis;

  • Jeigu dviratukas turi saugumo sertifikatus, tuomet jis bus gerokai brangesnis;

  • Jeigu dviratukas yra pagamintas iš ekologiškos faneros, jis taip pat bus žymiai brangesnis.

  • Kalbant apie patvarumą, pastebima, kad visi rinkoje esantys mediniai dviratukai yra pakankamai vienodai patvarūs.

Kai kurie mediniai dviratukai yra tokie brangūs todėl, kad jie tinka vaikams vos nuo vienerių metų. Pavyzdžiui, australiški dviratukai neretai gali būti patobulinami dviem galiniais ratais, tad toks dviratukas tiks ir labai mažam vaikui. Jam paaugus, šie galiniai ratai gali būti nuimami ir vaikelis galės naudotis jau nebe triratuku, o balansiniu dviračiu.

Metalinis balansinis dviratukas skiriasi savo kaina bei išvaizda. Be jokios abejonės, metaliniai dviratukai dažnai atrodo šiuolaikiškiau, moderniau, todėl jaunos šeimos būtent tokius dviratukus perka savo mažyliams. Visgi, dėl to metalinių dviratukų kaina nėra didesnė nei medinių – įprastai, neblogą metalinį dviratuką galite nusipirkti neišleidę daugiau nei 150 eurų.

Jeigu norite pigesnio varianto, tuomet vėl reikėtų dairyti į lenkišką bei kinietišką produkciją. Pagrinde lenkiški metaliniai dviratukai tokie pigūs ne dėl to, kad būtų nepatikimi, tačiau jie tiesiog nėra gražaus dizaino.

Jeigu renkatės metalinį dviratuką, atkreipkite dėmesį į tai, kokie ratai ir ar dviratukas turi stabdžius. Visgi, mažam vaikui stabdžiai neturi didelės įtakos, nes visi vaikučiai įprastai stabdo kojomis. Kitą vertus, paaugusiam vaikui įmanoma išvystyti didesnį greitį, pavyzdžiui, riedant nuo kalniuko, todėl tokiais atvejais stabdžiai tikrai pravers.

Lieti ir pripučiami ratai taip pat gali turėti įtakos. Pavyzdžiui, su lietais ratais jūs užtikrinsite, kad ratukai tikrai nesprogs, jie nebus pradurti. Visgi, daugelis mano, kad patogiau važinėtis su pripučiamais ratais. Taigi, čia reikės pasirinkti tarp komforto ir praktiškumo, o balansinių dviračių kainos skirtingi ratai neįtakoja. Nemažas balansinių dviratukų pasirinkimas – internetinėse parduotuvėse.