sužadėtuvių žiedai
Šventės

Sužadėtuvių žiedai: auksas, sidabras ar platina?

sužadėtuvių žiedaiDaugelyje Vakarų Europos valstybių piršlybos siejamos su dailiu sužadėtuvių žiedu. Auganti juvelyrikos dirbinių rinka siūlo itin plačią žiedų pasiūlą. Dažniausias pirkėjų pasirinkimas – sužadėtuvių žiedai, pagaminti iš aukso, sidabro ir platinos. Kiekvienas metalas turi savų privalumų ir savų trūkumų. Svarbiausia – atrasti visus merginos poreikius atitinkantį dirbinį, simbolizuojantį amžinąjį pažadą mylėti.

Įvertinkite mylimosios įpročius

Ieškodami piršlyboms skirto žiedo, nepamirškite, kad dirbinys privalo derėti prie kitų merginos papuošalų, t. y. jei moteris pirmenybę skiria auksui, ieškokite auksinio žiedo, jei jos papuošalai – sidabriniai, pagalvokite apie sidabro ar platinos gaminį. Įvertinę dažniausiai nešiojamus papuošalus, pagalvokite apie dizainą – jei mergina nemėgsta papuošalų arba pirmenybę skiria klasikai, jai patiks minimalistiniai sužadėtuvių žiedai, jei moteris vertina prabangius ir išraiškingus papuošalus, pagalvokite apie dailiais brangakmeniais puoštus rankų darbo dirbinius.

Auksas

Populiariausias pasirinkimas – aukso žiedai. Aukso dirbiniai gali būti skirtingų prabų. Specialistai tikina, kad geriausias kainos ir kokybės santykis siejamas su 585 praba. Tokie žiedai nėra labai brangūs, tačiau itin tvirti ir ilgaamžiai. Auksas gali būti įvairių spalvų – tai priklauso nuo lydiniui naudojamų metalų. Geltona spalva rekomenduojama klasikos mėgėjams, tačiau dažniausias pirkėjų pasirinkimas – balto aukso sužadėtuvių žiedai (minėtasis metalas vertinamas dėl estetinių savybių ir išskirtinio tvirtumo). Naujausias mados tendencijas atitinka švelniai rožiniai žiedeliai.

Sidabras

Sidabras – baltos spalvos lengvai apdirbamas metalas, puikiai atspindintis šviesą. Sidabras yra plastiškas metalas, kurį lengva lankstyti, pjaustyti ir poliruoti, todėl šio metalo dirbiniai stebina savo formų įvairove ir unikaliais dizaino sprendimais. Populiariausia sidabro praba yra 925, tačiau sidabras gali turėti ir 720, 800, 900 ir 950 prabas. Sidabro žiedai gali būti inkrustuojami įvairiausiais brangakmeniais, be to, sidabras gali būti derinamas su auksu. Nors sidabro žiedai nėra brangūs, šis metalas nėra tvirtas ir bėgant metams keičia savo spalvą.

Platina

Platina vertinama dėl itin lengvo apdirbimo ir išskirtinio patvarumo. Platina leidžia realizuoti sudėtingiausius dizaino sprendimus, atitinkančius išrankiausio kliento poreikius. Vienas svarbiausių platinos privalumų – antialerginės savybės. Tai švariausias metalas, tinkantis itin jautriems žmonėms. Didžiausias minėtųjų dirbinių trūkumas – itin aukštos kainos, beveik dvigubai viršijančios aukso įkainius. Tiesa, platinos metalas naudojamas beveik grynas. Paprastai žiedą sudaro apie 95 proc. platinos ir 5 proc. rutenio bei iridžio lydinio. Pirkdami minėtąjį žiedą, nepamirškite, kad platina yra sunkesnė nei auksas, todėl šio papuošalo nešiojimas gali sukelti šiokių tokių nepatogumų. Platina gali turėti 850, 900 ir 950 prabą.