holidays

Svarbiausios Lietuvos valstybinės šventės

Kiekvienais metais Lietuvoje švenčiame ne vieną valstybinę šventę. Jos visos turi mums moralinę svarbą, bet dalį iš jų tikrai verta išskirti iš likusiųjų tarpo. Būtent apie tokias – apie svarbiausiąsias Lietuvos valstybines šventes, šiandien ir kalbėsime.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena yra minima kovo 11-ąją, paminint 1990m. kovo 11-ąją Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos pasirašytą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą. Šiuo aktu Lietuva buvo įteisinta kaip nepriklausoma valstybė, kas suteikė mums galimybę šalies suverenumu džiaugtis iki pat šiol.

Naujieji Metai
Naujieji metai iš esmės neturi didesnės istorinės vertės, bet ažiotažas, kurį visuomenėje sukelia ši šventė, tiesiog priverčia mus įrašyti ją į šį sąrašą. Na, bet ši šventė yra vertinga bent jau moraliniu aspektu – žmonėms Naujųjų Metų pradžia asocijuojasi su nauju laikotarpiu savo gyvenime, kas suteikia galimybę pamiršti praėjusiais metais padarytas klaidas bei dalinai pradėti savo gyvenimą iš naujo, užsibrėžiant naujus tikslus bei siekiant jų įgyvendinimo.

Lietuvos valstybės atkūrimo diena
20-ojo amžiaus pradžioje Lietuvos valstybė kaip vienas bendras junginys neegzistavo – taip buvo iki pat 1918m. vasario 16-osios, kurios metu Vilniuje buvo pasirašytas Lietuvos valstybės atkūrimo aktas. Šis dokumentas oficialiai paskelbė, jog Lietuva atsiskiria nuo kitų valstybių, su kuriomis ją praeityje siejo vienokie ar kitokie ryšiai. Taip, šis aktas iš karto pripažintas nebuvo – vokiečiai ir toliau valdė Lietuvą bei siekė su ja pasirašyti Amžinosios Sąjungos sutartį, pagal kurią Lietuva ir Vokietija taptų bendru junginiu. Vis dėlto, toks scenarijus nebuvo realizuotas, kadangi tų pačių metų lapkričio mėnesį Vokietijoje kilo revoliucija, tad Lietuva liko neprijungta, o jos nepriklausomybę Vokietija galutinai pripažino.

Panašūs straipsniai:
 
Dell Dual Monitor Arm – MDA17 Dell
 
Rinkinys: Avtek TT-BOARD 100 Pro + Vivitek DW882ST + WallMount 1200+ accessories
 
Adriatica A4513.4144QZ
 
Panasonic DMC-TZ57EP-T Compact camera, 16 MP, Optical zoom 20 x, Digital zoom 4 x, Image stabilizer, ISO 6400, Display diagonal 3.0 “, Wi-Fi, Focus 0.03m – ∞, Video recording, Lithium-Ion (Li-Ion), Brown
Facebook Twitter

About isol