Grožis,  Mada

Tobulo pavasario aromato pasirinkimo gidas

Atrasti aromatą, kuris išskirs jus iš kitų bei padės jaustis ypatinga ir nepakartojama – darbas ne iš lengvųjų. Dairantis to vienintelio, atsižvelgti reikėtų ne tik į jūsų asmeninį skonį, bet ir dar į keletą dalykų.

Sezonas yra vienas iš jų. Ko gero, žinote, kad temperatūra daro didelę įtaką kvapų suvokimui. Karšti orai, pavyzdžiui, sustiprina juos, tuo tarpu šalti – slopina. Tai bene pagrindinė priežastis, kodėl kvapus rekomenduojama keisti sezoniškai.

Nors lauke dar vėsu, pavasaris jau čia, pasiruošęs apipilti medžius žiedais, mums net nepastebėjus. Aromatams, lydėjusiems mus žiemą, metas pasitraukti su paskutine vėsuma. Ne tik todėl, kad šaltojo sezono kvapai dažnai per daug intensyvūs, bet dar ir todėl, kad senasis kvapas emociškai asocijuojasi su žiemos išgyvenimais. Pavasaris nusipelnė naujų vėjų. Taigi, skaitykite toliau ir sužinokite, kaip atrasti tą vienintelį pavasario kvapą.

Kas jus paperka? Ar tai pirmasis aromatas, pasklidęs vos pasikvėpinus? O gal tai subtilus kvepalų atgarsis, lydintis jus visą dieną? Kvepalai kuriami remiantis trijų natų principu – viršutine, vidurine ir bazine. Kiekviena jų vaidina išskirtinį vaidmenį kvepalų suvokime.

Kas yra kvepalų natos?

Kvepalų natos – ne kas kita, kaip skirtingi kvapo vystymosi etapai. Įsivaizduokite obuolių pyrago sluoksnius – traškus pagrindas, švelnus, burnoje tirpstantis vidurys ir ypatingai saldus viršus – kiekvieno sluoksnio skonį galite pajusti atskirai, kiekvienas sluoksnis besiskleisdamas papildo kito atgarsius.

Viršutinė nata: Trumpas flirtas

Tai pirmas įspūdis, kurį sukelia aromatas. Dažniausiai tai ryškus kvapas, pasklindantis vos kvepalams palietus odą. Būtent pirmosios natos aromatą jaučiate, tik pradarę buteliuką. Jis išsisklaido po 10-15 minučių.

Vidurinė nata: Švelnus meilužis

Išsisklaidžius pirmosios natos atgarsiams, vidurinioji pasirodo visu gražumu. Šis aromatas – tarsi gėlė, išsiskleidžianti ant odos ir yra kvepalų kompozicijos tema. Nors vidurinioji nata nėra labai intensyvi, ji suteikia kvepalams širdį.

Bazinė nata: Įsipareigojimo komponentas

Vidurinioji nata įžeminama būtent bazinio aromato. Tai tikra kvepalų siela. Būtent bazinės natos aromatas įsimena geriausiai ir geba nepretenzingai išlikti valandų valandas.

Susipažinus su bazine informacija, pats laikas pereiti prie asmeniškesnių dalykų, padėsiančių atrasti ypatingą – būtent jūsų aromatą.

Branginkite savo atsiminimus

Prisiminkite vietą, kuri kelia jums šypseną. Gal tai paplūdimys, miškas, o gal kepyklėlė už kampo, kur užsukdavote kasryt? Kad ir kaip keistai ši užduotis atrodytų iš pirmo žvilgsnio – tai pirmasis žingsnis tobulo pavasario kvapo paieškoje. Malonūs prisiminimai leis atrasti aromatą, kurį įsimylėsite ir kuris magišku būdu niūrią dieną gebės paversti pilna įkvėpimo. Taigi, kuo kvepia jūsų įsivaizduota vieta?

Įvertinkite savo stilių

Pavasarį atnaujinate ir spintą? Tobulai jums tiksiančio aromato užuominą galite atrasti tarp naujos drabužių eilutės. Naująjį kvapą suderinusios su naujuoju stiliumi, išpildysite įvaizdį iki galo. Aromatas stiprins drabužių įspūdį, o pastarasis pabrėš aromatą. Nustebsite, kiek komplimentų susilauksite!

Jei „to vienintelio“ dar nesutikote

Pradėkite mažais žingsneliais. Išbandykite kvapus, kurie dera su jūsų mėgstamu. Sluoksniuodamos naują su senai pamėgtu, įpūsite naujų vėjų, tačiau išlaikysite senojo, gerai pažįstamo aromato pagrindą.

Atraskite savo

Jūsų geriausia draugė nėra geriausia draugė visiems – taip pat yra ir su kvepalais. Tas pats kvapas skleis skirtingą aromatą ant kiekvieno odos. Taigi, jei kurie nors kvepalai nuostabiai skleidžiasi ant kito žmogaus, dar nereiškia, kad jie tiks ir jums. Patikusį kvapą būtinai išbandykite ant odos ir skirkite bent dieną „gyvenimui“ su juo. Dažnai aromatas gali pradėti erzinti tik po kelių valandų.

Nišinių kvepalų ir kitų prekių išparduotuvė dažnai vyksta el. parduotuvėje pigu.lt. Išsirinkite tobulą pavasario aromatą ir įsigykite jį neišeidami iš namų.