plaukų tiesintuvai
Grožis

Kas geriau plaukų tiesintuvas ar plaukų džiovintuvas?

Kas geriau plaukų tiesintuvas ar plaukų džiovintuvas? Šio klausimo sprendimas sužadins smalsumą visuose, kas kasdien naudoja abu šiuos įrenginius. Siekdami rasti tinkamą atsakymą, išnagrinėsime pagrindinius šių prietaisų privalumus bei trūkumus.

Jeigu ieškote kokybiškų plaukų tiesintuvų apsilankykite beauty24.lt parduotuvėje: https://www.beauty24.lt/plauku-tiesintuvai

Tai padės mums įvertinti, kuris pasirinkimas yra teisingiausias ir optimaliausias.

Džiovinimo greitis

Jei užduotis yra išdžiovinti plaukus, tada plaukų džiovintuvas neabejotinai susidoros su tuo greičiau. Klojant greitis nesiskiria: tiek lyginimas, tiek plaukų džiovintuvas reikalauja maždaug tiek pat laiko. Daugelis meistrų derina šiuos gaminius, išdžiovindami sruogelius ir suteikdami plaukams apimties plaukų džiovintuvu, lygindami ir sukūrę garbanas lygintuvu.

Žala ar nauda?

Abiejose konstrukcijose nustatytas šildymo principas. Taigi poveikis bus maždaug toks pat. Bet lygintuvo atveju šiluma neturi tiesioginio kontakto su galvos oda, o tai yra didelis privalumas.

Plaukų džiovintuvas nenaudojant papildomų lėšų prisideda prie statinės elektros kaupimosi plaukuose. Tačiau teisingai naudojant lygintuvas niekaip neįtakoja statiškumo, o plaukus veikia agresyviau – dėl aukštesnės temperatūros. Tačiau gamintojai tuo pasirūpino, išleisdami modelius su reguliuojamais šildymo lygiais ir specialia šildomų paviršių danga.

Šiuolaikinių priežiūros priemonių asortimentas leidžia pasirinkti priemones, kurios sumažins žalingą plaukų džiovintuvo ar lygintuvo poveikį plaukams ir odai.

Ištemptos geležinės sruogos atrodo gražiai ir tvarkingai. Tačiau su tam tikrais įgūdžiais tą patį efektą galima pasiekti su plaukų džiovintuvu ir apvaliu šepečiu ar šukomis. Ypač jei naudojate specialias priemones, kurios suteikia plaukams blizgesio, apimties, elastingumo.

Rekomendacijos

Kiek žmonių, kiek nuomonių. Kiekvienas meistras turi savo pageidavimus. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad kirpėjos darbo vietoje yra plaukų džiovintuvas ir lygintuvas. Taip, rekomendacijos visada tos pačios: meistrai pataria naudoti tai, kas jums patogiau, bet tik tuo atveju turėkite po ranka abu.

Kalbant apie žalą plaukams formuojant karščiu: norint ją pašalinti, rekomenduojama naudoti specialius plaukams nuo karščio apsaugančius preparatus. Šiuos produktus galima įsigyti įvairių formų – nuo ​​skystų purškalų ir losjonų iki lengvų putų ir putų. Svarbiausia yra pasirinkti įrankį, kuris tinka visais atžvilgiais: ir savo nuožiūra naudokite plaukų džiovintuvą arba lygintuvą, sukurdami gražias šukuosenas, nepakenkiant plaukams.

Kiekvienas plaukas turi daugiasluoksnę struktūrą

Centre yra medulla. Storuose ir žiluose plaukuose jis aiškiai matomas pro mikroskopą, o veliūriniuose plaukuose gali ir visai nebūti.

Kitas sluoksnis yra žievė. Jis atsakingas už plaukų savybes – spalvą, stiprumą, elastingumą, grožį ir sutvarkymą (drėgmės lygį). Žievė gerai tempiasi (beveik 30% plauko ilgio nepažeista), tačiau bijo cheminio ir terminio poveikio.

Paskutinis sluoksnis yra odelė. Jis yra žvynuotas – susideda iš 6-10 ląstelių sluoksnių, kurios paprastai persidengia viena su kita, tvirtai priglunda ir sukuria lygų paviršių. Pakeliui sruogos yra padengtos natūralia riebaline plėvele, kuri sukuria glotnumo ir šilko efektą. Prižiūrėti plaukai taip pat spindi, nes šviesa nuo lygaus paviršiaus gerai atsispindi per visą jų ilgį.

Perkaitimas, cheminis poveikis, intensyvus šukavimas sukelia odelės pažeidimą ir žievės atidengimą. Taigi garbanos išsausėja, blunka, susipainioja, o vėliau plonėja, tampa trapios, išdykusios.

Plaukų džiovintuvo ypatybės

Plaukų džiovintuvas greitai išdžiūsta ir formuoja net nepaklusnius plaukus dėl pučiamo oro srauto. Priklausomai nuo nustatytos temperatūros, ji gali būti šalta arba karšta. Tokiu atveju prietaisas gali būti pavojingas sruogoms, jei:

  • džiovinimo metu jie perkaista – sunaikinama apsauginė plėvelė, apnuoginta žievė;
  • atidengiama per stipri karšto ar šalto oro srovė, dėl to plaukai taip pat sluoksniuojasi.

Plaukų tiesintuvo ypatybės

Naudojant lygintuvą, plaukai pereina tarp dviejų šildomų plokščių ir dėl to ištiesinami. Atsakydami į klausimą, kas jiems kenksmingiau, plaukų džiovintuvas ar lygintuvas, ekspertai vieningai sutaria – lygintuvas. Pirma, dėl to, kad garbanos liečiasi su karštais paviršiais ir sustiprėja jų šiluminis poveikis. Antra, pačios plokštės įkaitinamos iki 200-240C temperatūros. Blogiau, kai jie taip pat įkaista netolygiai ir prastai slysta, degina plaukus.

Informacijos šaltinis: https://www.beauty24.lt