Grožis,  Mada

Pedikiūras ne tik kojų grožiui, tačiau ir sveikatai

Dažniausiai moterys pedikiūru rūpinasi vien dėl to, kad nebūtų gėda apsiauti batelius atviru priekiu. Juk klasikinis pedikiūras ir stilingos basutės – iš koto verčiantis derinys, tiesa? Visgi, grožio specialistai teigia, kad pedikiūrą verta darytis ne tik dėl gražių ir tvarkingų nagų, bet ir todėl, kad ši procedūra yra naudinga pėdoms.

Žmogaus odą sudaro trys pagrindiniai sluoksniai. Pats viršutinis, dar vadinamas raginiu, sluoksnis turi unikalią savybę atsinaujinti, todėl nuo jo nuolatos atsiskiria negyvos, suragėjusios odos ląstelės. Padų oda yra net keturis kartus storesnė nei kitų kūno vietų, todėl negyvas ląsteles būtina šalinti reguliariai, o ne tik šiltuoju metų laiku, kai galime apsiauti basutes. Tiesa, čia gali kilti klausimas, kodėl pėdų odą taip sparčiai ragėja, lyginant su kitomis kūno vietomis? Atsakymas paprastas, nes būtent pėdoms tenka atlaikyti visą spaudimą, kuris atsiranda dėl kūno svorio, be to, nepatogi ar per siaura avalynė taip pat pažeidžia odą. Suragėjusi ir nebegyva oda praranda elastingumą, pro ją sunkiau prasiskverbia deguonis, kuris yra būtinas gilesnių audinių atsinaujinimui. Būtent dėl to gali pradėti skilinėti pėdų kulnai ir tarpupirščiai. Kita vertus, tai išties ne blogiausias variantas, nes gali susidaryti ir nuospaudos. Moterys, kurios buvo susidūrusios su šiuo „malonumu“, puikiai žino, kad tada apkarsta kiekvienas žingsnis. Reguliariai atliekamas pedikiūras šias problemas gali išspręsti. Taigi, pedikiūras ne tik grožio, bet ir sveikų pėdų profilaktinė procedūra.

Tiesa, gali kilti klausimas, kaip dažnai reikia atlikti pedikiūrą? Deja, vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra, nes viskas priklauso nuo jūsų norų, galimybių ir nagų bei pirštų odos ypatumų. Jei nagų odelės auga labai greitai, pedikiūrą galima atlikti pora kartų per mėnesį, tuo tarpu, jei jūsų pėdų oda sausa ir plona, pakanka ir vieno karto per 1-2 mėnesius. Baiminatės, kad per tokį laikotarpį nutrupės ar nusitrins nagų lakas? Rinkitės gelinį pedikiūrą. Tai ilgalaikis lakavimas, kuris užtikrina, kad jūsų kojų nagai atrodys nepriekaištingai 3-4 savaites, o gal ir ilgiau, jei nagai auga lėtai.

Ir galiausiai atminkite, kad savo pelenės pėdutes reiktų patikėti tik profesionalams. Specialistės teigia, kad jų praktikoje pasitaiko tokių klienčių, kurių pėdų oda būna negrįžtamai pažeista ir traumuota, nes jos naudojosi savamokslių „specialisčių“ paslaugomis arba pedikiūrą atliko pačios. Mat, toks pedikiūras – pigiau. Kita vertus, pedikiūras Vilniuje kainuoja 15-40 (ypač prabangiam salone) eurų. Tad tai nėra itin aukšta kaina už profesionalų ir kruopštų darbą. O įsigijus kuponą nuolaidų ir akcijų portaluose, tokiuose kaip Masinis.lt galima dar labiau sutaupyti. O juk kartais save tikrai reikia palepinti!