Namams

Stumdomos spintos vietą randa įvairaus interjero namuose

stumdomos spintos moderniosSpintos su stumdomomis durimis,  arba paprasčiausiai vadinamos stumdomos spintos yra „jaunas“ produktas palyginti su tradicinėmis durimis „ant vyrių“, tačiau labai greitai radęs vietą lietuvių namuose. Tam yra kelios priežastys: slenkančios sistemos leidžia sutaupyti vietą namuose, jos kainuoja pigiau bei puikiai dera prie namų interjero. Būtent apie lengvą pritaikymą prie bet kokio interjero ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

Stumdomos spintos konstrukcija leidžia naudoti praktiškai bet kokias medžiagas durims, tad labai lengva pritaikyti prie bendro kambario interjero. Dažniausiai siekiant išskirti stumdomas spintas naudojamos laminuotos medžio drožlių arba lakuotos plokštės. Medis visais laikais buvo laikomas šilta, natūralia medžiaga derančia prie beveik visko, tad medžio imitacijos plokštė panaudota spintos durims kuria jaukumą namuose, o platus atspalvių pasirinkimas leidžia priderinti duris taip, jog jos atrodys tarsi iš to paties komplekto kaip kiti svetainės, virtuvės ar prieškambario baldai.

Kitas labai įdomus sprendimas šiuolaikiškiems namams – veidrodinis stiklas. Stumdomos spintos su veidrodinėmis durimis tarsi atlieka dvi funkcijas. Tai puikiai dera prieškambario spintoms, drabužinėms, prie kurių dažniausiai apsirengiama. Įsirengus tokias duris kurios tuo pačiu ir žmogaus ūgio veidrodis, nereikia jo papildomai kabinti ant sienos. Veidrodis gali būti padengtas dekoratyvine spalvota apsaugine plėvele, kuri būna įvairių atspalvių. Tad jei prieškambaryje vyrauja oranžinė spalva, stumdomos durys gali būti su oranžinio atspalvio veidrodiniu stiklu.

Norint, jog spinta nekristų į akis, užpildu galima pasirinkti plokštę su užklijuotu tokiu pat tapetu, kaip ir visas kambarys. Taip spinta susilieja su visu kambariu ir tampa jo dalimi. Toks sprendimas populiarus ir naudojant slankiojančias sistemas kambarių pertvaroms.

Priderinti stumdomas spintas prie interjero padeda ir platus profilio atspalvių pasirinkimas. Jei kambaryje esama baldų su chromuotais elementais, stumdomų spintų grioveliai, apvadai taip pat gali būti pasirinkti chromuoti, taip sukuriant vientiso interjero įspūdį.

Stumdomos spintos pasirenkamos ne tik moderniuose namuose, tačiau ir klasikinio stiliaus, itin populiarios loftuose bei tarsi privalomos mažuose apartamentuose. Pasitelkus fantaziją, šios spintos gali ne tik susilieti su interjeru, bet jį ir papildyti.