Laisvalaikis,  Šventės

Kaip išrinkti dovaną giminaičių vaikui?

dovanos vaikamsVisi nori būti geromis tetomis ir dėdėmis savo mažiesiems giminaičiams. Ir kas gali labiau padėti tai padaryti, jei ne dovanos vaikams, ypač svarbia proga, pavyzdžiui, gimtadienio. O kaip išrinkti idealią dovaną? Pateiksime keletą patarimų, kaip tai padaryti.

Paklauskite tėvelių. Niekas geriau už tėvelius nežino, ko reikėtų jų vaikui ar ko mažasis nori. Pasiteiraukite apie tai ką vaikas šiuo metu kolekcionuoja. Berniukai dažnai pildo savo mašinų modeliukų ar kareivėlių kolekciją, o mergaitės kolekcionuoja lėles. Jei norite papildyti kolekciją, paprašykite tėvų apžiūrėti ją arba tai padarykite kuomet lankysite vaiką dar gerokai prieš gimtadienį, taip žinosite, kokius žaislus vaikas turi ir kokių nereikėtų pirkti.

Remkitės gamintojų nurodymais. Visuomet atkreipkite dėmesį į gamintojų nurodomą amžiaus rekomendaciją, nes ji daugeliu atvejų būna teisinga ir padeda apsispręsti ar žaislas yra tinkamas vaikui.

Nedovanokite žaislų už kuriuos vaiko tėvai jūsų nekęs. Nedovanokite žaislų, kurie gali sužeisti ar kelia triukšmą. Nors būgnų rinkinys ir atrodo nuostabiai, tačiau būsimas roko muzikantas gali taip įsijausti repetuodamas, kad nemiegos ne tik jo tėvai, bet ir kaimynai už dviejų aukštų.

Nedovanok žaislų iš kolekcijų „surink abc“. Puponautai, argonautai ir kiti mistiniai daikčiukai, kuriuos vaikai skatinami kolekcionuoti ir didinti jų kiekį, tikrai nėra gera dovana, nes vaikas pradės reikalauti tėvų nupirkti kitų žaislų iš tos serijos į „kompaniją“. Taip pat būkite atidūs rinkdami kompiuterinius žaidimus Playstation ar Xbox, prieš tai įsitikinkite, jog vaikas galės juos žaisti ir įsitikinkite, jog parinkti žaidimai praeis tėvų cenzūrą.

Jei išrinksite kiek brangesnę dovaną, nepamirškite pridėti pirkimo čekį. Čekis kartu yra ir garantinis talonas, tad jei kartais dovana būtų su brokuota ar susigestų, čekis būtų pagalba keičiant ar remontuojant. Lietuvoje nėra įprasta palikti kainą ant dovanos, tačiau kitos išeities nėra, be garantijos ir galimybės pasikeisti dovaną sukeliame tėveliams tik daugiau problemų.

Jei trūkstate konkrečios idėjos, peržvelkite elektronines dovanų ir vaikiškų prekių parduotuves – jose yra išties didelis pasirinkimas skatinantis įsijungti vaizduotę ir lengviau išrinkti dovaną.