Pirkiniai

Kaip išrinkti originalią dovaną?

dovanu idejosArtėjant kokiai nors svarbiai šeimos narių sukakčiai, metinėms šventėms ar netikėto, bet džiugaus įvykio atveju kaskart iškyla tas pats klausimas – ką gi padovanoti jubiliatui, sukaktuvininkui ar tiesiog šventės kaltininkui? Juk norisi, kad šventė būtų nepamirštama, paliktų gerus prisiminimus, o prie to neabejotinai prisideda ir Dovanusodas.lt siūlomos originalios dovanos.

Dovanos originalumas – tai originali dovanos idėja arba originalus įprastos dovanos įteikimas. Dovanojantys originalias dovanas parodo gerą savo skonį, originalią išmonę, kartais praktiškumą, bet svarbiausia – dėmesį. Nes originali dovana parodo, kad ją dovanojantis žmogus ruošėsi šventei, galvojo apie kitą žmogų ir galbūt sugaišo nemažai laiko, kol tą dovaną surado ir įpakavo. O laikas, praleistas renkant artimam žmogui dovaną, šiandieniniame skubančiame pasaulyje ir yra didžiausia dovana.

Keletas esminių principų

Gaila, tačiau nėra konkrečių taisyklių, kurios padėtų išrinkti originalią dovaną kokia nors proga. Tiesiog kiekvienas žmogus renkasi ir dovanoja kitam tai, ką laiko reikalingu, naudingu ar tiesiog šmaikščiu. Tačiau visgi egzistuoja keletas bendrų principų, kurių laikydamiesi neprašausite pro šalį ir išrinksite originalią dovaną konkrečia proga.

Pirmiausia reikėtų aptarti tai, ko geriau nedovanoti, kad gerais ketinimais grįsti norai nesubliūkštų it balionas. Taigi netgi pačios brangiausios ir garsiausių pasaulio firmų higienos ir kosmetikos priemonės yra netinkamos dovanoti gimtadienio proga. Ypač jei žmogus, kuriam renkate dovaną, nėra labai artimas ir gerai pažįstamas. Juk savaime suprantama, kad nuo to, ką jam padovanosite, priklausys tolesnis jūsų bendravimas.

Stereotipams – ne!

Ieškant originalios dovanos, patartina vengti stereotipinių dovanų, tokių kaip stalo įrankių, krištolinių taurių ar saldumynų. Tačiau vertėtų pasidomėti žmogaus laisvalaikio pomėgiais ir hobiais. Galbūt žmogus yra nepailstantis aktyvių pramogų mėgėjas, pavyzdžiui, mėgsta slidinėti ar nardyti. Tad padovanotas dovanų kuponas specializuotoje sporto įrangos parduotuvėje, tikrai bus panaudotas tikslingai. Juk specialią slidinėjimo ar nardymo techniką kartas nuo karto reikia atnaujinti, o susidėvėjusią specialią aprangą pakeisti nauja.

Visada galima paklausti

Jei niekaip nekyla minčių dėl dovanos, visada galima paklausti sukaktuvininko arba artimesnių jo žmonių, ką jis džiaugtųsi gavęs dovanų. Ir tame nėra nieko blogo. Juk daug geriau padovanoti tai, ko žmogui reikia, nei dar vieną mielą daiktą, kuris ilgam gultų į lentyną ir kauptų dulkes kartu su kitais panašiais mielais daikčiukais.

O kai renkama dovana artimam bičiuliui, draugui, kurį pažįsti daugelį metų ir žinai jį „kaip nuluptą“, visiškai nesunku sugalvoti jam originalią dovaną. Galbūt netolimoje praeityje yra įvykęs koks nors nutikimas ar smagus nuotykis, ilgam įsirėžęs į atmintį. Pavyzdžiui, iškylos metu pasimetė draugo miegmaišis ar palapinė ir jam teko vėsią naktį miegoti po atviru dangumi. Todėl puiki ir originali dovana galėtų būti miegmaišis ar palapinė, gal net du miegmaišiai, o dovanojant tokiu atveju galima būtų palinkėti: „Kad daugiau niekada taip nenutiktų kaip anąkart per iškylą. O jei vienas vis dėlto ir vėl pasimestų, tuomet turėsi kitą“.

Originalumas slypi smulkmenose

Bendraujant su artimaisiais, draugais, bičiuliais, dažnai pokalbių metu kalbama apie norus, siekius, svajones. Tad labai naudinga išgirstas svajones kur nors užsirašyti, kad artėjant svarbiai progai galima būtų originalia dovana prisidėti prie didesnės ar mažesnės svajonės išsipildymo. Taip parodytas dėmesys ir prisiminta draugo kažkada paminėta frazė, draugystę dar labiau sustiprins, o artimus žmones dar labiau suartins.

Originalumas dažnai slypi ir paprastuose bei nebrangiuose dalykuose. Tereikia atsimerkti, apsidairyti ir originali dovana reikiama proga akimirksniu bus paruošta.