Namams

Šiuolaikinės vidaus durys

durys medritas Šiuolaikinis interjero dizainas verčia galvoti, jog vidaus durys greit taps atgyvena. Šiuo metu vertinamos plačios vientisos erdvės, o futuristinio dizaino namuose jau nebestebina vonios kambarys nė kiek neatskirtas nuo miegamojo. Visgi, kol tokie namai tams kasdienybe dar praeis ne vienas dešimtmetis, o tuo tarpu kiekvienuose namuose esama privačių kampelių, kuriuos norisi atskirti durimis. Tad pakalbėkime plačiau apie tai, kokios būna vidaus durys.

Kokios durys yra laikomos klasikinėmis? Ogi paprasčiausios atsiveriančios – tiesiog paėmei už rankenos ir atvėrei bei užvėrei. Ant vyrių kabinamos durys yra beveik kiekvienose namuose ir tinka absoliučiai visiems kambariams.

Pragmatikų pasirinkimas – stumdomos durys. Tai itin paranku siekiantiems sutaupyti erdvę, nes varstomos durys priverčia palikti tam tikrą erdvę neapstatytą, tuo tarpu stumdomos atsiveria ir užsistumia ant sienos, tad papildomos praėjimo erdvės neužima. Stumdomos durys gali būti kaip pertvaros, kurios naudojamos kada pageidaujama, o ne visą laiką. Sulankstomos durys, kaip ir stumdomos yra kiek neįprastas, tačiau taip pat erdvę taupantis sprendimas.

90 proc. namų įsirengę ir rekonstruodami namus planuoja įrengti klasikines varstomas duris. Dažniausiai vidiniame interjere derinamos medines durys, kadangi tai itin patvari, tvirta ir ilgaamžė medžiaga. Nors medis ir yra kiek brangesnė medžiaga už jo pakaitalus, tačiau medinės durys tarnauja ne vieną dešimtmetį, todėl pradinė investicija tikrai atsiperka. Vidinių durų spalva derinama prie grindų, langų arba baldų. Pasirinkus tokią pat ar labai panašią medieną ir jos atspalvį išlaikomas interjero vientisumas, objektai dera, tarsi „plaukia“ vienas prie kito. Visgi specialistai teigia, jog galima rasti puikų sprendimą ir nederinant būsto objektų medžiagos ir spalvų, bet tam jau reikia itin įgudusio interjero dizainerio patarimų.

Vidaus durys yra gaminamos pagal individualų projektą, tad čia daug vietos fantazijai ir galimybei suderinti visą interjerą. Durys yra perėjimas iš vienos erdvės į kitą, todėl ne veltui kalbame apie derėjimą, tai labai svarbu, norint būste sukurti jaukias ir malonias erdves.