veterinarija
Maistas,  Namams,  Sveikata

Žalingiausi maisto produktai šunims ir katėms

Šunys ir katės yra mūsų draugai, kuriems norime suteikti geriausią gyvenimą ir užtikrinti nepriekaištingą jų sveikatą. Tačiau kartais mes galime netyčia jiems pakenkti, duodami jiems maisto produktus, kurie yra saugūs žmonėms, bet pavojingi ar net nuodingi gyvūnams. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime kai kuriuos iš dažniausiai pasitaikančių maisto produktų, kurie gali sukelti rimtų sveikatos problemų ar net mirties atvejų šunims ir katėms.

Šokoladas

Šokoladas yra vienas iš labiausiai žinomų maisto produktų, kuris yra toksiškas šunims ir katėms. Šokolade yra du cheminiai junginiai, kurie gali būti kenksmingi ar net mirtini mūsų gyvūnėliams: kofeinas ir teobrominas. Šie junginiai veikia kaip stimuliantai, kurie gali sukelti padidėjusį širdies ritmą, kraujospūdį, nerimą, traukulius ar net širdies smūgį. Šokolado toksiškumas priklauso nuo jo rūšies ir kiekio: juodasis šokoladas yra pavojingesnis nei pieninis ar baltasis, o didesnė dozė reiškia didesnę riziką. Jei pastebite, kad jūsų šuo ar katė suvalgė šokolado, nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

Ksilitolis (beržų cukrus)

Ksilitolis yra natūralus saldiklis, kuris randamas kai kuriuose saldainiuose be cukraus, kramtomosios gumose, kepiniuose, dantų pastose ir riešutų sviestuose. Jis yra saugus žmonėms, bet labai pavojingas šunims ir katėms. Jis gali sukelti staigų kraujo cukraus lygio kritimą ar net kepenų nepakankamumą ir mirtį, ypač jei suvalgomas dideliais kiekiais. Jei įtariate, kad jūsų gyvūnas suvalgė ksilitolio turinčio produkto, skubiai skambinkite veterinarui.

Kava, arbata ir kiti kofeino turintys gėrimai

Kofeinas yra stimuliantas, kuris gali turėti panašius simptomus kaip šokoladas: padidintą aktyvumą, nerimą, vėmimą, greitą širdies ritmą, kvėpavimą, traukulius ar net nenormalią širdies veiklą. Kofeino dozės, kurios gali būti saugios žmonėms, gali būti per didelės ir pavojingos mūsų augintiniams. Todėl reikėtų vengti duoti jiems kavos, arbatos, kolos, energetinių gėrimų ar kitų kofeino turinčių produktų. Jei pamatysite, kad jūsų šuo ar katė išgėrė kofeino, turite kreiptis į veterinarija užsiimančius specialistus.

Svogūnai, česnakai, porai

Svogūnai, česnakai, porai ir kitos daržovės gali būti skanios ir sveikos žmonėms, bet jie gali pakenkti mūsų gyvūnėlių raudoniesiems kraujo kūneliams, sukeldami jų pažeidimą ir sunaikinimą. Tai gali sukelti kraujyje esančio hemoglobino išsiskyrimą į šlapimą ir sunkią anemiją, taip pat virškinimo sutrikimus, padidėjusią širdies ritmą ir kvėpavimo dažnį. Šie maisto produktai augintiniams gali būti pavojingi tiek žali, tiek virti ar džiovinti, taip pat valgant milteliais ar aliejais.

Vynuogės, razinos, serbentai

Vynuogės, razinos, serbentai yra Vitis vinifera augalo vaisiai, kurie gali būti skanūs ir sveiki žmonėms, bet labai pavojingi šunims ir katėms. Jie gali sukelti virškinimo sutrikimus, apetito praradimą ir staigų inkstų nepakankamumą. Veterinarai dar nežino tikslaus toksinio junginio ar mechanizmo, kuris sukelia šią reakciją, bet jie rekomenduoja vengti duoti savo gyvūnams bet kokio kiekio šių vaisių. Jei pamatysite, kad jūsų šuo ar katė suvalgė vynuogių ar razinų, nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

Makadamijos riešutai

Makadamijos riešutai yra maisto produktas, kuris yra ypač toksiškas šunims ir katėms. Jie gali sukelti galūnių silpnumą, vėmimą, koordinacijos praradimą, traukulius, padidėjusią kūno temperatūrą ir sąnarių sustingimą. Kaip ir vynuogių atveju, mokslininkai dar nežino tikslaus toksinio junginio ar mechanizmo, bet jie pataria neleisti savo gyvūnams valgyti makadamijos riešutų.

Alkoholis

Alkoholis yra cheminis junginys, kuris yra saugus žmonėms mažais kiekiais, bet labai pavojingas šunims ir katėms. Alkoholis gali sukelti depresiją ar letargiją, koordinacijos praradimą, vėmimą. Juk žinote kas nutinka kai alkoholio žmogus suvartoja per daug. Augintiniams net ir labai menkas jo kiekis yra mirtinai pavojingas.

Vengdami šių produktų, tikrai padėsite apsaugoti savo augintinius nuo didžiulių problemų.