Kačių maistas
Įvairūs,  Maistas,  Namams,  Pirkiniai

Šunų ir kačių maistas: Ką reikėtų žinoti?

Šunų maistas ir kačių maistas: kodėl nereikėtų maišyti

Šunų maistasTikriausiai niekada nesate susimąstę kuo šunų maistas skiriasi nuo kačių. Jei domėjotės šiais skirtumais, greičiausiai Jūsų augintinis gauna visas jam reikalingas maistines medžiagas. Tačiau nustebtumėte sužinoję kiek šeimininkų savo naminius gyvūnus šeria jiems netinkamais produktais. Daugybė ūsuotųjų keturkojų augintojų šeria juos šunims skirtais skanėstais ir atvirkščiai. Iš pirmo žvilgsnio tai neatrodo didelė problema: juk šie gyvūnai atrodo ganėtinai panašiai, kai kurie jų yra panašaus dydžio bei svorio. Tačiau perskaitę šį straipsnį suprasite kaip yra iš tiesų ir kodėl augintinius reikia šerti būtent jiems skirtu maistu.

Kačių maistas ir vitaminas A

Vitaminas A – tai komponentas, kurio privalo turėti kačių maistas. Tačiau šuniukų organizmai sugeba patys pasigaminti šį vitaminą, pasitelkę į pagalbą beta karotiną – šią medžiagą jų kūnai sugeba paversti į minėtąjį vitaminą. Daugelio šunų maistas jau turi vitamino A, tačiau šiuose produktuose esančio kiekio neužtenka užtikrinti pilnaverčiam Jūsų kačiuko gyvenimui.

Šunų maistas neturi pakankamai taurino

Taurinas – tai visoms katėms reikalinga amino rūgštis. Tuo tarpu geriausias žmogaus draugas šį svarbų komponentą, kaip ir vitaminą A, gali pasigaminti pats. Kadangi dažniausiai šunų maistas neturi taurino kiekio, reikalingo katėms, šerdami savo ūsuotąjį draugą netinkamais produktais galite sukelti jam hipertrofinę kardiomiopatiją – širdies ligą, galinčią sudaryti Jūsų gyvūnėliui labai rimtų širdies problemų. Tas pats gali nutikti ir tuomet, kai katės dietoje yra tik žuvis, nes joje taipogi nėra pakankamai šios amino rūgšties. Tikriausiai dėl šios priežasties esate girdėję, jog žuvies produktai yra „blogas“ kačių maistas. Tai nėra tiesa, paprasčiausiai dietą turėtų sudaryti ir kitokios kilmės produktai.

Kačių maistas ir baltymai

Kačių maistasProteino kiekis – tai dar vienas faktorius, dėl kurio šunų maistas neturėtų būti duodamas katėms ir atvirkščiai. Nors kai kuriuose produktuose šunims gausu baltymų, jo lygis nėra toks aukštas, koks kokį privalo turėti kačių maistas. Žinoma, jei visą gyvenimą Jūsų katei truks baltymų, tai jos tikrai nenužudys. Tačiau visi norime savo augintiniui to, kas geriausia, o proteino trūkumas – nėra būdingas natūraliai kačių mitybai.

Šunų maistas – geriausia dieta šunims

Nors šunys ir gali gyventi misdami katėms skirtais produktais, o katės šunų maistu – ne, toks sprendimas tikrai nėra geriausias. Energetinės maisto vertės, baltymų ir riebalų kiekio, bei kiti skirtumai gali sukelti augintiniams rimtų problemų.
Kačių maistas daugumai šunų sukelia nutukimą, bei galybę virškinimo sutrikimų. Viduriavimas, vėmimas bei augintinio gyvybei pavojų sukeliantis pankreatitas – visas šias problemas sukelia kačių maistas, duodamas šunims.
Apibendrinant galima drąsiai teigti, jog konkretūs gyvūnai privalo būti šeriami jiems skirtu maistu ne be reikalo. Dabar, kai tai žinote išvengsite daugybės problemų su savo augintiniu. Šunų maistas ne veltui skirtas šunims, o kačių – katėms, tad nemaišykite produktų ir rūpinkitės savo keturkojo sveikata.