Šventės

Vestuvių planavimas: kada optimalu pradėti rūpintis šventės detalėmis?

vestuves (1)Pasak ekspertų ir vedybų planuotojų, šią šventę tinkamiausias metas pradėti planuoti iki vestuvių likus maždaug metams. Kai kurie mano, kad ten planuoti nėra ką, tačiau tik susidūrę su vestuvių vargais ima atvirauti iš tiesų šiam reikalui skyrę per mažai laiko. Metai įsisukus į nesibaigiančių planų ir darbų verpetą prabėga tarsi keli mėnesiai, tad nė nespėsite pastebėti, kaip ateis lauktoji vestuvių diena. Ko reikėtų imtis ir be kokių etapų neįsivaizduojamas vestuviu planavimas? Visa tai trumpai bandysime aptarti šiame straipsnyje.

Pirmasis žingsnis, kurio turite imtis – tai aptarti, kokių vestuvių norite. Nesvarbi nei mamos, nei anytos, nei draugių nuomonė – tobulos šventės scenarijų sugalvoti nuo A iki Z turi du besituokiantys žmonės. Tuomet patariame vykti į santuokų rūmus ir pasirinkti datą – kai įsimylėjėliai paduoda pareiškimus, vestuvių planavimas paprastai įgauna pagreitį ir įsivažiuoja.

Žinoma, labai svarbus ir biudžetas: jei vestuves kels tėvai, sukti galvos dėl finansų gal ir nelabai aktualu, tačiau jei už viską ketinate mokėti patys – pats metas pinigėlius kišti į kojinę ir pradėti taupyti. Taip pat rekomenduojame susidaryti preliminarų išlaidų sąrašą ir maždaug paskaičiuoti, kas kiek galėtų kainuoti. Jau po to pradėkite ieškoti šventės vietos – tai priklauso nuo žmonių skaičiaus. Ar rinksitės sodybą, ar paprastą kavinę, o gal jaukų viešbutuko restoranėlį miesto centre? Apgalvokite, kiek svečių bus jūsų šventėje. Tai priklauso ir nuo vestuvių tipo – ar mėgstate didelius grandiozinius balius, ar dievinate kuklias vakarienes artimiausių žmonių apsuptyje skambant džiazo muzikai?

Kitas žingsnis – apie savo planus tuoktis informuoti tėvus, artimuosius, išsirinkti piršlius ar liudininkus ir apgalvoti, ką galėtumėte kviesti į poras – pamerges ir pabrolius. Jau netrukus po to galima pagalvoti, kas bus vakaro vedėjai, ar rinksitės muzikantus, ar muziką leidžiantį diskotekų vedėją ir kt. Užsisakykite jų bei vestuvių fotografų, filmuotojų paslaugas bei paieškokite suknelės (pastarąją galima rinktis iki šventės likus 3-6 mėn.). Tai pagrindiniai išankstiniai etapai, kad vestuvių planavimas būtų sklandus ir nusisekęs. Kitus darbelius atliksite per likusius iki vestuvių kelis mėnesius.