greitieji kreditai
Finansai

Planuoji imti kreditą – apie ką turėtum pagalvoti?

Greitieji kreditai – galimybė vos per kelias minutes papildyti savo sąskaitą pinigų suma skubioms išlaidoms. Tačiau paskolų teikėjai visuomet primena, kad prieš imant kreditą turėtumėte gerai apsvarstyti ar galėsite laiku gražinti paskolą nepakenkdami savo gyvenimo kokybei. Todėl pateikiame kelis patarimus ir atkreipiame dėmesį į tai apie ką turėtumėte pagalvoti prieš imant kreditą.

Pirmiausia, garsiai įvardykite priežastį, kodėl jums reikalingas greitasis kreditas? Ar tai yra situacija, kuomet pinigai dabar turi didesnę naudą ir vertę, nei po kelių dienų ar savaičių? Galbūt susirgote ir reikia vaistų, o iki atlyginimo dar savaitė, o gal tiesiog planuojate atostogas ir pritrūko pinigų dienpinigiams? Atminkite, jog skolinantis teks mokėti palūkanas, tad jei, pavyzdžiui,  planuojate įsigyti daiktą namams, kuriam tik šiandien suteikiama nuolaida, paskaičiuokite ar nuolaidos suma nėra mažesnė nei kredito palūkanos. Gerai apgalvokite ar reikia kredito, ar galite palaukti atlyginimo dienos.

Antra, atidžiai išnagrinėkite kredito įstaigų pasiūlymus, įsigilinkite į sąlygas ir palūkanų normas, specialias akcijas. Šiuo metu Lietuvoje veikia per 20 kredito bendrovių, tad visas apžiūrėti ir įvertinti reikia laiko, o ir kartais sunku susigaudyti žvelgiant į visas iš eilės, kuri iš jų yra geresnė.  Šiuo klausimu verčiau informacijos ieškoti kredito kompanijų palyginimo portaluose, kur galima vienoje vietoje matyti svarbiausius duomenis bei kredito įmonių įvertinimus. Daugiau apie tai portale paskolos24h.lt

Trečia, pagalvokite, ar artimiausiu metu jums nereikės imti paskolos būstui, automobiliui ar neplanuojate stambių pirkinių buičiai lizingu. Tai svarbu, kadangi bankai paprastai neduoda paskolos jei yra nepadengtų įsiskolinimų kitoms kreditų įstaigoms. Vėluoti atiduoti kreditą taip pat nereiktų, kadangi kredito istorija matoma tiek bankui, tiek lizingo bendrovėms ir neigiama kredito istorija gali lemti blogesnes kredito sąlygas. Įvertinkite kiek galite skolintis, gražinkite paskolas laiku ir problemų su paskolų gavimu niekada neturėsite.

Ketvirta, informuokite namiškius apie imamą kreditą. Kadangi paskolą ir palūkanas reikės gražinti, namiškiai turi žinoti ir atitinkamai planuoti išlaidas, kad netektų vėluoti ar nukelti atsiskaitymų. Imant kreditą slapčia, rizikuojate susipykti su šeima.