Paskola automobiliui
Finansai

Paskola automobiliui – efektyvus būdas transporto priemonės įsigijimui

Jei šiuo metu jus domina paskola transportui isigyti, turbūt nuosava transporto priemonė jums yra labai didelė būtinybė. Ir tiesą sakant, šiomis dienomis tai jau nieko nebestebina. Transportas yra neatsiejama ir labai svarbi mūsų kasdienybės dalis. Ir nors kiekvienas iš mūsų gali rinktis keliavimą viešuoju transportu, naudojantis taksi paslaugomis, nuomojantis automobilį ar važiavimą dviračiu bei ėjimą pėstute – tai tikrai nėra patys efektyviausi ir paprasčiausi pasirinkimai (juolab, kad kai kurie iš jų yra pakankamai neekonomiški ir nepraktiški). Todėl kuomet norima kur kas lengviau ir efektyviau patenkinti savo asmeninius poreikius, dažniausiai naudojamasi nuosavomis transporto priemonėmis, tokiomis kaip automobiliai.

Nuosavos transporto priemonės būtinybė

Dauguma šiuolaikinių žmonių nuosavą automobilį naudoja spręsdami didžiąją dalį kasdienių užduočių. Automobiliu važiuojama į darbą, parduotuves, mokymo ir gydymo įstaigas, pramogaujama, keliaujama ir atliekama dar daugybė kitų darbų. Pasirinkimas važiuoti nuosavu automobiliu sutaupo ne tik daug laiko, tačiau ir papildomų lėšų. Žinoma, dėl pastarojo privalumo kai kurie automobilių atžvilgiu skeptiškai nusiteikę vartotojai gali nesutikti, tačiau toks požiūris būtų klaidingas.

Tereikia įsivaizduoti labai elementarias ir dažnai pasitaikančias situacijas. Pavyzdžiui, jei jums pakankamai dažnai tenka transportuoti sunkesnius ar didesnių gabaritų daiktus, be nuosavos transporto priemonės jūs kaskart turėtumėte kreiptis į automobilių nuomos paslaugų teikėjus arba kurjerius, kurių teikiamos paslaugos yra ganėtinai brangios – tai ypač aktualu tuomet, kai atsižvelgiama į ilgesnio laikotarpio sąnaudas. Taip pat nereikėtų pamiršti ir tų atvejų, kai į vieną ar kitą tašką reikia nuvykti kaip įmanoma operatyviau ir sklandžiau. Tokiose situacijose neturint nuosavo automobilio tenka naudotis patogiausiomis alternatyvomis, t.y. taksi paslaugomis arba transporto priemonių nuoma. Be abejo, tai gali pareikalauti dar didesnių išlaidų, todėl neturint automobilio keliauti ekonomiškai ir praktiškai yra ganėtinai sudėtinga.

Ir net jei prie aplinkos išsaugojimo tiesiogiai prisidedantys žmonės teigia, kad nuosavi automobiliai yra vienos iš labiausiai gamtai kenkiančių priemonių, tai tikrai nereiškia, kad kiekvienas iš mūsų šiomis dienomis turėtų persėsti ant savo dviračio. Tai tikrai nepadėtų daugelio mūsų kasdienybėje reguliariai kylančių užduočių išspręsti sklandžiau ir patogiau. Kita vertus, nereikėtų pamiršti, kad norintys sumažinti aplinkos taršą, visuomet gali pasirinkti ir labai ekonomiškas elektra varomas transporto priemones, todėl jokiu būdu į automobilius nereikėtų žvelgti skeptiškai – ir ypač šiais laikais, kuomet gyvename moderniųjų technologijų amžiuje, o mūsų kasdienis gyvenimo tempas yra gerokai spartesnis nei anuomet, kuomet didžiąją dalį įprastinių užduočių spręsdavome savo pačių rankomis.

Be to, turbūt ne kartą esate girdėję įvairias kalbas apie tai, kad nuosavą automobilį reikėtų pirkti tik tuomet, kai turite tam pakankamą pinigų sumą. Tačiau vėlgi, šiomis dienomis toks požiūris yra atgyvenęs ir nebetinkamas. Jei norime gyventi sklandžiau ir efektyviau, turime prisitaikyti prie pasikeitusios aplinkos, pasirenkant tai, kas yra pranašiausia. Jei mes turime galimybę pasinaudoti paskola transportui įsigyti, tokiu atveju būdami tikri, kad mūsų įsigytas automobilis bus naujas, komfortiškas, ekonomiškas ir techniškai tvarkingas, kodėl gi turėtume ignoruoti tokius patogius ir mums prieinamus pasirinkimus? Ar tikrai reikėtų vadovautis senamadišku požiūriu ir daugybę metų taupyti vien tam, kad naują automobilį galėtume įsigyti išskirtinai savo asmeninėmis lėšomis? Atsakymas yra akivaizdus, todėl apie nuosavos transporto priemonės pasirinkimą, šiuolaikinę automobilių pasiūlą, jų įsigijimo būdus, kainas ir paskolą automobiliui reikėtų pakalbėti kur kas išsamiau.

Automobilio pasirinkimas ir rinkoje vyraujančios kainos

Puikiai suprantama, kad kiekvieno vartotojo transporto priemonėms keliami reikalavimai yra skirtingi. Nėra vieno universalaus pasirinkimo, kuris galėtų kuo puikiausiai tikti kiekvienam. Jei vienas vartotojas pirmenybę teikia pakankamai senų gamybos metų transporto priemonėms, tokiu būdu kaip įmanoma labiau siekdamas išvengti didesnių išlaidų, tai kitam toks pasirinkimas gali atrodyti labai neteisingas ir neekonomiškas. Tai reiškia, kad kiekvienas iš mūsų į automobilio pasirinkimą žiūrime atsižvelgdami į savo individualius poreikius, skonį ir konkrečius lūkesčius.

Kaip bebūtų, egzistuoja tam tikros bazinės detalės, kurių nei vienas iš mūsų neturėtume pamiršti, jei norime, kad mūsų įsigyta transporto priemonė mums nekeltų didelių nepatogumų. Taigi, prieš įsigydami automobilį turėtumėte sudaryti prioritetinį sąrašą, į kurį atsižvelgdami atliktumėte transporto priemonių paiešką.

Visų pirma, didžiausią dėmesį turėtumėte skirti transporto priemonės techninei būklei. Nepaisant to, kaip gerai ir patraukliai jums patinkantis automobilis beatrodytų, jo techninė būklė nebūtinai atitiks prekinę išvaizdą. Pasitaiko labai daug atvejų, kuomet išoriškai automobilis atrodo tobulai, tačiau kuomet pažvelgiama į jo vidų – akimirksniu tampa aišku, kad tokia transporto priemonė neilgai trukus sukels labai daug didelių nepatogumų, kurių sprendimas pareikalaus didžiulių papildomų investicijų. Tačiau vėlgi, šiuo atveju didelę įtaką turi vartotojų lūkesčiai. Tai reiškia, kad ne kiekvienas vartotojas yra linkęs vadovautis tokiais baziniais principais, galinčiais padėti išvengti didelių automobilio problemų.

Bet kuriuo atveju, jei norite, kad jūsų pirkinys būtų sėkmingas, jums patikusį ir jus sudominusį automobilį būtinai aprodykite profesionaliems automechanikams, kurie puikiai išmano savo darbą ir didelės patirties bei tinkamų techninių priemonių pagalba gali labai kruopščiai ir atidžiai apžiūrėti transporto priemonę, nustatant pagrindinius jos trūkumus. Ir nors tokiu būdu vykdomos automobilio paieškos gali užtrukti kur kas ilgiau nei įprastai – galite būti tikri, kad tai atlikti yra būtina.

Rinkdamiesi transporto priemonę taip pat turėtumėte pasistengti įvertinti kaip įmanoma didesnį jus dominančios markės ir modelio automobilių asortimentą. Tai galite padaryti naudodamiesi internetu, t.y. įvairiais internetiniais automobilių tematikos skelbimų portalais. Tai ne tik leistų jums suprasti, kokia yra tikroji šiuolaikinė parduodamų automobilių pasiūla, tačiau taip pat padėtų lengviau įvertinti ir dabartinėje rinkoje vyraujančias kainas, kurios kiekvienos transporto priemonės atveju gali labai reikšmingai skirtis. Tai reiškia, kad automobilio paieškai skirdami pakankamai daug laiko ir pastangų, galite priimti kur kas sėkmingesnį ir tinkamesnį sprendimą, išsirinkdami tai, kas jums nekels didelių rūpesčių ir puikiai tarnaus ne vienerius metus.

Todėl jei iki šiol vadovavotės požiūriu, kad kiekvienas automobilis yra daugiau ar mažiau vienodas, todėl jums tikrai nėra verta investuoti savo laiką ir skirti daug pastangų transporto priemonės paieškoms bei jų kruopščiam įvertinimui, pats metas tokį klaidingą ir neproduktyvų požiūrį pakeisti. Tai padės jums sutaupyti labai daug lėšų ir išvengti didelio galvos skausmo, kuris priešingu atveju neabejotinai kiltų tuomet, kai investavę nemenką pinigų sumą į savo naują transporto priemonę suprastumėte, kad ji yra neverta nei pusės tiek, kiek skyrėte jos įsigijimui. Todėl rinkdamiesi automobilį visuomet elkitės labai apgalvotai ir išmintingai.

Transporto priemonės įsigijimo būdai

Akivaizdu, kad transporto priemonės kaina priklauso nuo daugybės skirtingų veiksnių. Jei lyginsite tos pačios markės ir modelio automobilius, labai greitai pastebėsite, koks didžiulis yra rinkoje vyraujančių kainų diapazonas. Tam įtakos turi automobilio gamybos metai, jo techninė būklė, komplektacija ir netgi spalva. Veiksnių, kurie lemia kainą, begalė. Be to, jei pastebite, kad du analogiški automobiliai pasižymi labai reikšmingu kainos skirtumu, tai gali signalizuoti apie pigesnės transporto priemonės tam tikras rimtas technines problemas, kurios ir nulemia žemesnę prašomą kainą.

Žinoma, kaip jau supratote, kiekvieno vartotojo požiūris yra skirtingas, todėl ne kiekvienas mano, jog už savo transporto priemonę verta pakloti pakankamai didelę pinigų sumą. Kaip bebūtų, šios srities specialistai rekomenduoja vadovautis šiek tiek kitokiu požiūriu. Jei transporto priemonę įprastai jūs naudojate bene kiekvieną dieną ir kasdien nuvažiuojate ne vieną dešimtį kilometrų, jums turėtų būti labai svarbi automobilio techninė būklė ir jo patvarumas. Tai leidžia būti tikriems, kad automobilis nesuges vos tik jį įsigysite. Atminkite, kad kiekvienas papildomas techninis gedimas gali būti įvertinamas pinigine išraiška. Trumpiau tariant, tai yra papildomos piniginės išlaidos, kurios neigiamai veikia automobilio savininko finansinę padėtį. Jei įsigyjamas labai pigus automobilis, tokiu būdu bandant daugiau sutaupyti, neilgai trukus jis gali imti reikalauti dar didesnių ir reguliarių papildomų išlaidų, kurios bus būtinos norint išspręsti iškylančius techninius gedimus. Galiausiai tokia dažnai gendanti transporto priemonė taps tikrų tikriausia našta, o norint ją parduoti už tokią pinigų sumą, kokią jums teko investuoti į jos įsigijimą ir remontą – tikrai nepavyks. tai reiškia, kad patirsite nemažus finansinius nuostolius.

Tuo tarpu, jei jūs įsigysite brangesnę ir naujesnę transporto priemonę, nepaisant didesnės jos kainos – ilguoju laikotarpiu galėsite gerokai daugiau sutaupyti. Todėl jei norite savo naują automobilį eksploatuoti sklandžiai ir be didelių išlaidų, naujesnio ir didesne kaina pasižyminčio automobilio įsigijimas yra išmintingas sprendimas.

Ir net jei teigiate neturintys pakankamai santaupų, kurias galėtumėte skirti naujesnės transporto priemonės įsigijimui, tai tikrai nėra didelė ir neįveikiama problema. Kiekvienas vartotojas, kurio finansinė padėtis yra tinkama, gali pasinaudoti paskola automobiliui, kuri išsprendžia minėtą didesnės automobilio vertės padengimo klausimą.

Kita vertus, jei iki šiol manėte, kad nuosavą automobilį įsigyti naudojantis kreditorių teikiamomis paslaugomis yra netikslinga, į visą tai turėtumėte pažvelgti iš šiek tiek kitokios perspektyvos. Vertindami tai, kad senesnis automobilis įprastai dažniau genda ir reikalauja papildomų išlaidų bei nemenkų laiko sąnaudų jo remontui, galite palyginti ir automobilio, kurį perkate imdami paskolą, pabrangimą. Dažniausiai tokiu atveju galite pastebėti, kad su paskola perkamas automobilis galiausiai atsieina pigiau. Ir nors suprantama, kad naujiems bei techniškai tvarkingiems automobiliams anksčiau ar vėliau taip pat prireikia remonto, įprastai jis būna nesudėtingas ir nelabai reikšmingas, nereikalaujantis didelių papildomų investicijų (skirtingai nei senesnės transporto priemonės atveju).

Todėl nepaisant to, kad šią akimirką savo kišenėje galite neturėti naujam ir prabangesniam automobiliui skirtos pinigų sumos, šį klausimą gali labai efektyviai išspręsti šiuolaikiniai mūsų šalyje veikiantys kreditoriai, tokie kaip „Šeimos kredito unija“.

Paskolos automobiliui atveju nauja transporto priemone mėgautis galėsite akimirksniu. Jums nebereikės ilgai ir nuobodžiai laukti taupant pinigus brangesniam automobiliui, apie kurį taip ilgai svajojote. Be to, kreditoriai taiko labai palankias sąlygas, siekdami patenkinti kaip įmanoma didesnio vartotojų rato poreikius, todėl nepaisant to, kokia bebus jūsų planuojamo įsigyti automobilio vertė, tikėtina, kad pasirinkti kreditoriai jums galės pagelbėti. Pavyzdžiui, jau minėta „Šeimos kredito unija“ paskolą automobiliui siūlo nuo 2000 iki 35 000 EUR. Tokiu atveju paskolos automobiliui palūkanos būna nuo 6 proc. (jei transporto priemonė, kurią perkate, yra įkeičiama), o paskolos grąžinimo terminas – net iki penkių metų.

Visa tai rodo, kad šiuolaikinių kreditorių taikomos sąlygos ir bendroji tvarka įprastai atitinka daugelio vartotojų keliamus reikalavimus ir turimus lūkesčius. Kita vertus, nesupraskite klaidingai, paskola automobiliui galite pasinaudoti ne tik tuomet, kai norite įsigyti naują transporto priemonės modelį. Paskolą galite gauti ir naudotam automobiliui. Be to, nepamirškite ir dar vienos labai aktualios bei šiuolaikinių vartotojų pakankamai dažnai pasirenkamos paslaugos – tai paskolų refinansavimo. Pastaruoju atveju pasirinkti kreditoriai gali refinansuoti jūsų turimą paskolą, kurią gavote automobiliui kitoje kredito bendrovėje ar tokias finansines paslaugas teikiančioje institucijoje. Refinansavimo atveju įprastai pritaikomos palankesnės palūkanos ir pratęsiamas paskolos grąžinimo terminas, tokiu atveju palengvinant vartotojo finansinę padėtį ir padedant jam lengviau stabilizuoti savo finansinę padėtį.

Taip pat svarbu atminti, kad šiuolaikiniai kreditoriai gali finansuoti ir visą jūsų perkamo automobilio vertę (jei ji neviršija tam tikros pasirinktų kreditorių nustatytos sumos). Tai reiškia, kad tokių finansinių paslaugų atveju jums nereikės kaupti pradinio įnašo, kuriuo atliktumėte pirminę įmoką už įsigyjamą automobilį. Tai sukuria dar palankesnes sąlygas vartotojams, kurie neturi papildomų santaupų, kurias galėtų skirti savo naujai transporto priemonei.

Žinoma, kai kalbame apie kreipimąsi dėl paskolos automobiliui, taip pat reikėtų kalbėti ir apie kreditorių keliamus reikalavimus dėl paskolos besikreipiantiems asmenims. Nereikėtų manyti, kad šiomis dienomis paskolos yra dalinamos į kairę ir į dešinę. Kreditoriai turi būti tikri, kad vartotojas bus pajėgus jam suteiktą paskolą grąžinti laiku ir būtent taip, kaip yra sutarta sudarytoje paskolos sutartyje.

Tai reiškia, kad jei norite gauti paskolą, visų pirma turėtumėte pasidomėti, kokias sąlygas kelia jus dominantys kreditoriai. Įprastai vartotojas, kuris nori gauti paskolą transportui įsigyti, turi turėti oficialų darbą ir gauti nuolatines oficialias pajamas. Taip pat gavus paskolą vartotojo turimi visi finansiniai įsipareigojimai neturėtų viršyti 40 proc. jo gaunamų mėnesinių pajamų, todėl jei šią ribą jūs jau beveik pasiekėte, greičiausiai papildomos paskolos gauti negalėsite. Be abejo, vartotojas taip pat turėtų turėti švarią kredito istoriją ir neturėti jokių pradelstų įsiskolinimų, kurie galėtų signalizuoti apie vartotojo nemokumą ir jo nepatikimumą. Suprantama, kad yra ir papildomų reikalavimų, kurie taikomi vienų ar kitų kreditorių, todėl išsiaiškinkite visą dabartinę tvarką ir įsitikinkite, kad atitinkate taikomas sąlygas.

Atsakingas požiūris į finansinius įsipareigojimus

Jei gausite paskolą automobiliui ir įsigysite savo išsvajotą transporto priemonę, nepamirškite, kad turėsite papildomą finansinį įsipareigojimą, kuris turės tiesioginės įtakos jūsų asmeniniams finansams. Ir nors galite teigti, kad tai yra savaime suprantama, vis dėlto kai kurie vartotojai, kurie naudojasi paskolomis, į šiuos finansinius įsipareigojimus žvelgia pro pirštus, nemanydami, kad tam reikėtų skirti pakankamai daug dėmesio ir papildomų pastangų. Akivaizdu, kad toks požiūris yra labai žalingas ir galintis turėti reikšmingos neigiamos įtakos vartotojų finansinei padėčiai.

Supraskite, kad jei jums suteikta paskola nebus grąžinta laiku, bus pradėtos taikyti atitinkamos sankcijos, kurios yra numatytos paskolos sutartyje. Tai reiškia, kad jūsų skolinių įsipareigojimų dydis nuolatos augs, kol galiausiai gali būti pradėta ir skolos išieškojimo procedūra. Tai yra ne tik labai nemalonus ir sudėtingas procesas, tačiau visa tai taip pat pakenkia ir jūsų asmeninei kredito istorijai. Tokiu atveju ateityje kreipdamiesi į vienus ar kitus kreditorius galite susidurti su neigiamu atsakymu, kadangi kredito paslaugų teikėjai į jus žvelgs pro padidinamąjį stiklą, nemanydami, kad paskolos suteikimas jūsų atveju galėtų būti tinkamas sprendimas.

Todėl, kaip jau supratote, į prisiimtus finansinius įsipareigojimus būtina žvelgti labai atsakingai ir elgtis pareigingai. Jei jūs įsipareigojate grąžinti paskolą mokėdami reguliarias mėnesines įmokas pasirinktiems kreditoriams, tai ir turėtumėte daryti kiekvieną mėnesį. Negali būti jokių pasiteisinimų ar vengimo grąžinti tai, ką privalote grąžinti. Be to, net jei jūsų finansinė padėtis yra stabili ir jūsų mėnesinės pajamos yra pakankamai aukštos, tai tikrai nereiškia, kad galite atsipalaiduoti ir į visą tai pradėti žvelgti mažiau atsakingai. Nepaisant to, koks bebūtų jūsų mėnesinis biudžetas, nereikėtų pamiršti, kad didelė dalis vartotojų gyvena pagal savo gaunamas pajamas. Tai reiškia, kad dauguma išleidžia tiek, kiek gauna, neatidėdami dalies gaunamų pajamų taupymui, turint tikslą santaupas efektyviai investuoti. Todėl jei ir jūs iki šiol savo asmeninių finansų valdymui neskyrėte pakankamai daug dėmesio ir gyvendavote taip, kad mėnesio pabaigoje jūsų piniginė būdavo beveik tuščia, turite problemą, kurią būtina kaip įmanoma efektyviau ir sparčiau išspręsti.

Papildomas finansinis įsipareigojimas (t.y. paskola automobiliui) sumažins jūsų mėnesines pajamas, kadangi kiekvieną mėnesį turėsite mokėti paskolos grąžinimo įmokas. Dėl šios priežasties specialistai visuomet pataria labai gerai įvertinti savo mėnesines išlaidas. Norint suprasti, kiek ir kam iš tikrųjų išleidžiate, pirmiausia reikėtų sekti absoliučiai kiekvieną savo mokėjimą. Tokiu atveju mėnesio pabaigoje prieš savo akis galėsite matyti tikrąją padėtį, tokiu būdu pašalinant išlaidas, kurios nėra būtinos. Kaip bebūtų, įprastai vartotojai pastebi išlaidaujantys pernelyg daug ir pernelyg dažnai, todėl jei nepamiršite šio svarbaus patarimo, jums suteiktos paskolos įmokų mokėjimas neturėtų sukelti jokių papildomų rūpesčių.

Bet kuriuo atveju, jei norite, kad jūsų finansinė situacija visuomet išliktų stabili ir jums netektų susidurti su rimtais finansiniais iššūkiais, kurie jūsų gyvena apverstų aukštyn kojomis ir neleistų ramiai praleisti nei vienos akimirkos – reguliariai domėkitės asmeninių finansų valdymo subtilybėmis, skaitykite tikslinę literatūrą, konsultuokitės su šios srities specialistais, fiksuokite kiekvieno mėnesio pajamas ir išlaidas, bandykite rasti papildomo uždarbio būdų ir niekuomet nepamirškite, kad kaskart būtina galvoti apie savo ir savo šeimos ateitį. Trumpiau tariant, nemanykite, kad geriausia susitelkti tik į šią akimirką, gyvenant labai laisvą ir nerūpestingą gyvenimą – praktika rodo, kad toks požiūris labai dažnai sukuria daug brangiai kainuojančių problemų. Todėl būtinai užsibrėžkite atitinkamus finansinius tikslus ir palaipsniui jų siekite. Tai padės jums neužsistovėti vienoje vietoje ir leis lengviau valdyti savo finansus.

Tuo tarpu, jei stabilizavę savo finansinę padėtį vienu ar kitu gyvenimo metu nuspręsite pasinaudoti papildomomis kreditorių teikiamomis paskolomis, labai tikėtina, kad jos taip pat jums galėtų pagelbėti pasiekiant norimą tikslą ir nepatiriant jokių papildomų finansinių nuostolių. Tik suprantama, kad kiekvienu kreipimosi dėl naujos paskolos atveju turėtumėte būti tikri, kad paskola, dėl kurios kreipsitės, pasižymės pačiomis palankiausiomis palūkanomis ir paskolos grąžinimo laikotarpiu. Todėl tokiais atvejais tokios paskolos automobiliui sąlygos, kurias gali pasiūlyti jau minėta „Šeimos kredito unija“, yra labai optimalios ir padedančios kur kas sklandžiau ir greičiau įsigyti norimą automobilį. Todėl jei rinkdamiesi automobilį ir stengdamiesi gauti jam įsigyti skirtą paskolą jūs nepamiršite aukščiau minėtų patarimų, neturėtumėte susidurti su jokiais nepatogumais, o paskola, kurią gausite pasižymės vienomis palankiausių ir priimtiniausių sąlygų, užtikrinančių, kad automobilio pabrangimas nebus reikšmingas, o paskolos grąžinimo mėnesinės įmokos nepablogins ir neapsunkins jūsų finansinės padėties.