paskolos
Finansai,  Paslaugos

Kodėl paskolas verta refinansuoti?

Skolinimasis – tai procesas, kurio daugelis šiuolaikinių žmonių negali išvengti, ir tai natūralu. Imamos paskolos, kreditai, perkama lizingu ir kitais būdais. Visiems mums norisi gyventi gražiai ir patogiai, bet galimybės tai ne visuomet leidžia. Kreditas čia ir dabar leidžia išpildyti didesnes ar mažesnes svajones ar patenkinti poreikius. Tačiau tikrai ne visi skolinasi šiaip sau, dažnai skola – vienintelė išeitis norint išvengti įvairių nesklandumų ir nemalonumų.

Kreditų rinkoje dažnai tenka girdėti sąvoką „refinansavimas“. Ką ji reiškia ir kuo naudinga besiskolinantiems klientams? Visa tai pravartu panagrinėti išsamiau. Imdami taip vadinamuosius greituosius kreditus kai kurie žmonės įsivaizduoja, kad tai pinigai, kuriuos reikės grąžinti kažkada, susidaro lengvų pinigų gavimo iliuzija. Imdami kreditą žmonės mato tik pinigus ir svajoja, kaip juos išleis užmiršdami, kad skolą (ir dar – su priaugusiomis palūkanomis) reikės anksčiau ar vėliau grąžinti. Dažniausia lengvabūdiškai paimti kreditai sudaro įvairių nesklandumų, o tam, kad jų būtų kuo mažiau, ir skirtas paskolos refinansavimas.

Refinansavimas – tai tam tikra pagalba įsiskolinusiam asmeniui. Tai dar vadinama perkreditavimu. Tai turimų finansinių įsipareigojimų delegavimas kitoms kreditus teikiančioms įstaigoms palankesnėmis įsiskolinusiam asmeniui sąlygomis. Susikaupusias skolas refinansuoti reikia negaištant laiko, nes palūkanos nuolat auga, didėja ir įsiskolinimai. Tik ši paslauga leidžia subalansuoti kiekvieno mėnesio mokėjimus ir greičiau išbristi iš skolų bei susidariusios situacijos. Refinansavimas leidžia išsivaduoti iš kreditoriaus, kuriam esate įsipareigojęs.

Kada prireikia refinansavimo?

Kai asmuo turi per daug finansinių įsipareigojimų. Asmuo, imantis kreditus, nė nepastebi, kaip jo kredito istorijoje susikaupia didžiulis skolų bagažas. Blogesnis sprendimas – vieną paskolą dengti kita, ieškant, kas dar suteiktų kreditą. Geresnė išeitis – paskolos refinansavimas, kai skolas administruoti žmogui padeda kitos kompetentingos įstaigos.

Kai pakinta sąlygos. Tarkime, kreditas buvo paimtas ne pačiais geriausiais laikais, tad tikėtina, kad ir jo sąlygos buvo ne ypač palankios. Ką daryti? Rasti kreditorių, kuris paskolas ir kreditus sutiktų refinansuoti. Privalumas – palankesnės sutarties sąlygos ir mažesnė mokesčių našta. Refinansavimas pravers ir tiems, kurie išvyksta į užsienį ir neturi laiko rūpintis skolomis – refinansuojanti įmonė padės išvengti sankcijų ir administruos asmens skolas.