Fac.lt
Finansai

Kas rūpinsis jūsų įmonės apskaita

Jei manote, kad UAB apskaita pasirūpinsite patys, labai klystate. Įstatymuose reglamentuota, kad kiekviena Uždaroji akcinė bendrovė turi turėti buhalterį. Tai reiškia, kad buhalterija negali rūpintis direktorius, skirtingai nei Mažojoje bendrijoje. Be abejo, nemanykite, kad jums būtinai reikės samdyti etatinį buhalterį. Tai gali būti pernelyg brangu ir neefektyvu. Maža ar vidutine apskaita labai sėkmingai gali rūpintis ir pasirinkta buhalterinių paslaugų bendrovė.

Kadangi įprastai UAB steigiantiems verslo atstovams tenka labai daug įvairių užduočių, būtina reguliariai gauti visas reikiamas finansines ataskaitas, būti informuotiems apie verslo padėtį ir turėti labai tvarkingą buhalteriją. Jei jūsų įmonė sparčiai plėsis, galite neabejoti, kad bus atliktas ne vienas auditas ir teks bendrauti su valstybinėmis institucijomis, kurios tikrins ar jūsų veikla yra skaidri ir ar viskas yra vykdoma būtent taip, kaip yra nustatyta įstatymuose bei kituose reglamentuose.

Dėl šių priežasčių kur kas geriau, jei iš anksto rasite jūsų reikalavimus atitinkančią buhalterinių paslaugų bendrovę ir nieko nelaukus sudarysite paslaugų teikimo sutartį. Tuomet jau nuo pirmųjų jūsų įmonės veiklos vykdymo dienų galėsite būti ramūs, kad jūsų buhalterija yra švari, tvarkinga ir joje nėra jokių klaidų, kurios galėtų sukelti daugybę problemų. Jei įmonės buhalterija tvarkinga – ji taip pat gali turėti daugiau galimybių gauti dideles paskolas ar pritraukti nemenkas investicijas.

Turite atminti, kad investuotojai prieš priimdami galutinį sprendimą visuomet nori labai gerai įvertinti įmonės finansinę padėtį, todėl peržvelgia finansines ataskaitas, buhalterinius dokumentus ir nustato, kokios yra verslo ateities perspektyvos. Todėl buhalterija tinkamai pasirūpinti yra svarbu ne tik tam, kad galėtumėte išvengti problemų su valstybinėmis už šią sritį atsakingomis institucijomis, tačiau taip pat ir dėl savo verslo plėtros perspektyvų.

Nemanykite, kad visais šiais procesais galėsite pasirūpinti tuomet, kai jūsų verslas taps didesnis. Jei laiku negausite tikslių reikiamų duomenų, tikrai negalėsite suprasti, kaip iš tikrųjų vystosi jūsų verslas, kokias išlaidas patiriate ir kaip būtų galima geriau ir efektyviau optimizuoti visus savo verslo vystymui svarbius procesus.

Naudingais patarimais pasidalino Finansų apskaitos centras sostinėje (fac.lt).