Restoranas Prie Katedros
Maistas

Gero maisto restoranai patraukliomis kainomis

Nemeluosiu, labai mėgstu gerą maistą, ir rinkdamasi restoranus esu labai išranki. Dažniausiai pietus gaminu namuose, ir juos nešuosi į darbą, tačiau šią savaitę kolegos pakvietė papietauti ne darbo aplinkoje, ir vienas pasiūlymų buvo restoranas Prie Katedros. Jis yra pakankamai arti mūsų darbovietės, todėl dauguma kolegų sutiko čia apsilankyti. Tikrai nepasigailėjome: džiugino tai, kad verslo pietų kainos yra nedidelės, o maisto skonis buvo iš tiesų puikus. Čia lankėmės ketvirtadienį, ir šią dieną dienos pietums buvo siūloma rinktis kreminę bulvienę su šonine ir vištienos maltinuką arba silkę su bulvėmis. Na, pagalvojau: pietūs kaip pietūs, nieko ypatingo, tačiau buvau tikrai maloniai nustebinta, kad ir tokie gana paprastai skambantys patiekalai gali būti tokio puikaus skonio. Patiko ir tai, kad pietaujantiems yra siūloma pasirinkti ir tam tikrą gėrimą: girą, arbatą arba kavą, už kuriuos nereikia mokėti papildomai. Dienos pietų kaina buvo tikrai maža, ir pamaniau, kad galima būtų dažniau pietauti už darbo ribų: prasiblaškyti tikrai nepakenks. Kiekvieną darbo dieną čia yra siūlomi vis kitokie meniu pasirinkimai, todėl tikrai verta apsilankyti čia dar kartą: tikiu, kad vėl būsiu maloniai nustebinta. Šiame restorane aptarnavimas buvo labai šiltas ir malonus, ir mums nereikėjo ilgai laukti, kol patiekalai buvo atnešti. Restoranas Prie Katedros – iš tiesų puiki vieta verslo pietums: interjeras čia tiktai išskirtinis, ir maloni aplinka  leidžia atsiplėšti nuo rūpesčių darbe.

Praeitą mėnesį į Lietuvą trumpam buvo grįžusi mano sesė, minėjome neseniai praėjusį jos gimtadienį. Tam buvo pasirinktas restoranas Felicie, kuriame lankėmės su tėvais ir su pora sesės draugių. Manęs ji paprašė iš anksto rezervuoti staliuką, ir čia atvykus buvome maloniai pasitikti. Ragavome tuno ir lašišos tartarą, ėrienos šonkauliukus, taip pat užsisakėme gurmaniško sūrio rinkinį su karamelizuotais svogūnais. Visų užkandžių skonis buvo tikrai pasakiškas. Patiko tai, kad tą dieną, kada lankėmės restorane, vyko gyvos muzikos vakaras, tad leisti laiką šiame restorane buvo iš tiesų jauku ir smagu.  Lankytis šiame restorane patiko ir mūsų tėvams: nors jie paprastai vengia lankytis restoranuose (mat, mano, kad tam yra per seni), tačiau jie prasitarė, kad šis restoranas paliko tikrai puikų įspūdį: netgi pasvarstė, kad galbūt čia minės ir keturiasdešimtąsias savo vestuvių metines. Manau, kad restoranas Felicie tikrai gali patikti ir jaunimui, ir vyresnio amžiaus žmonėms, kurie tikisi ramiai praleisti laiką restorane, pasiklausyti muzikos ir pasimėgauti puikiu maistu. Baigiantis vakarui nusprendėme užsisakyti ir desertą: pasirinkome slyvas, mirkytas brendyje, firminius ledus „Felicie“ ir sūrio pyragą. Kiekvieno šių desertų skonis buvo tikrai puikus, net mano mama, seniau dirbusi konditere, bandė atspėti, kaip galima būtų pasigaminti tokį pat sūrio pyragą, kuris tiesiog tirpsta burnoje. Turiu pastebėti, kad šiame restorane patiekalų kainos nebuvo labai didelės, tad rekomenduoju čia minėti įvairias šventes: pastaruoju metu vis rečiau nusprendžiama tam tikras progas švęsti namuose, nes tai pareikalauja gana nemažai pastangų: juk tenka ne tik paruošti užkandžius bei pasirūpinti gėrimais, bet taip pat susiplauti indus, ir t.t. Dėl laiko stokos tikrai ne kiekvienas gali sau tai leisti, taigi, restoranai gali būti tikrai puikiu pasirinkimu.

Taip pat manau, kad ir restoranas Prie Katedros tėvams turėtų patikti: tėtis yra didelis alaus mėgėjas, o mamą vis dar bandau įtikinti, kad alus gali būti skanus. Tikiu, kad siūlomi įvairių skonio alaus kokteiliai gali patikti net ir tiems žmonėms, kuriems nepatinka alus. Kolegos, kurie mane čia atsivedė šią savaitę, sakė, kad alaus kokteiliai čia yra tikrai išskirtiniai: galima paragauti mangų, migdolų ar greipfrutų skonio alaus kokteilį, tad manau, kad artimiausiu metu pati juos išbandysiu. Galbūt čia kada atsivesiu tėvus, nes, turiu pripažinti, kad iš namų jie išeina tikrai nedažnai. Ateinančius mėnesius progų bus ne taip ir mažai, taigi, tikiu, kad pavyks įkalbėti  čia apsilankyti. Restoranas Felicie, kuriame kartu lankėmės, jiems paliko iš tiesų puikų įspūdį, todėl tikiuosi, kad  pavyks į restoraną juos nusivesti dažniau, o galbūt jie ir patys nuspręs čia nueiti dviese – gana greitai bus minima tikrai svarbi proga.

Manau, kad nemažai žmonių vengia eiti į restoranus vien dėl manymo, kad čia kainos bus pernelyg didelės, tačiau dėl to baimintis tikrai nevertėtų: visada gali būti pasirenkami tokie restoranai, kurie nepareikalautų didelių išlaidų, ir būtų galima pasimėgauti tikrai puikiu maistu. Restoranai prie Katedros ir Felicie gali būti tikrai puikiais pasirinkimais, ir visai nesvarbu, ar planuojate tam tikrą šventę, ar norite apsilankyti dienos pietų. Nusivilti jums tikrai neteks, nes personalas pasirūpins, kad jums nieko netrūktų, patiekalai būtų atnešami pakankamai greitai, ir jūs jaustumėtės tikrai patogiai – visa tai tikrai svarbu restoranams, užsitarnavusiems gerą vardą.