Nature's Variety sausas maistas katėms
Maistas

Ar sausas maistas kenkia katėms?

Jei pasirinkote sausą maistą, tokį kaip Nature’s Variety sausas maistas katėms, būtinai turite užtikrinti, kad katė visada turėtų geriamojo vandens. Jei katė dažnai geria, paprastai galite užkirsti kelią ligai.

Jei nuspręsite atpratinti katę nuo sauso maisto, jums nereikia maišyti kačių konservų ir sauso maisto. Šis maistas bus labai artimas sausam maistui ir nepasieksite norimų rezultatų.

Geriausia dažniau maitinti konservuotus ar pusiau sausus maisto produktus, kurių taip pat galima įsigyti parduotuvėje. Ir patys nuspręskite, ar šerti katę sausu ėdalu, ar perkelti tik į konservus ir pusiau sausą maistą, kad dėl dažno maisto keitimo nekiltų virškinimo sistemos sutrikimų.

Sauso maisto poveikis ir galimos pasėkmės

Be to, kai kurie maisto produktai gali sukelti alergiją jūsų augintiniui. Deja, šis reiškinys gali pasireikšti dažnai ir tai atsispindi augintinio odoje ar kailyje, katė nuplikta arba ant odos atsiranda opų ir paraudimų, kuriuos lydi niežulys. Visa tai pasireiškia snukio, kaklo ir pakaušio srityje. Pagrindinis alergenas, galintis sukelti tokį poveikį, yra baltymai (gyvūniniai arba augaliniai).

Todėl įtraukdami maistą į savo augintinio racioną, stebėkite jo reakciją, jei suvalgius katę pradeda niežėti, tuomet šio ėdalo jai daugiau neduoti, o geriau kreiptis į veterinarą. Tada galite tiksliai nustatyti, ar sausas maistas kenkia katėms.

Geriausia tiksliai dozuoti suvartojamo maisto kiekį, o sauso kačių ėdalo kiekį skaičiuoti padeda veterinaras. Ir net jei įsigijote brangiausią ir geriausią maistą savo augintiniui, tuomet neturėtumėte galvoti, kad jis jam tiks besąlygiškai, pasinaudokite visais aukščiau pateiktais patarimais ir neturėsite problemų, o jūsų augintinis visada bus sveikas ir energingas. .

Ar įmanoma apsiriboti tik sausų maistu?

Žinoma, gali. Paruošti sausieji racionai buvo specialiai sukurti taip, kad būtų pagrindinis ir vienintelis naminių gyvūnėlių mitybos šaltinis. Natūralūs produktai, kurių reikia katės organizmui, yra susmulkinami, sumaišomi ir dehidratuojami naudojant specialią technologiją. Termiškai apdorojant kai kurios medžiagos sunaikinamos, todėl maistas papildomai praturtinamas vitaminais, mineralais ir kitais naudingais priedais.

Pagrindiniai pliusai

  • jie visiškai paruošti naudojimui, labai lengva dozuoti (nereikia nieko atitirpinti, pjaustyti ir maišyti);
  • kaip ir natūralūs mėsos gaminiai, juose yra daug gyvulinių baltymų, nepakeičiamų plėšrūnams, o be šaldytuvo juos galima laikyti iki 18 mėnesių;
  • patogu laikyti ir transportuoti;
  • stabilus pagal maistinių medžiagų kiekį: jei mėsos gabalas gali turėti, pavyzdžiui, skirtingą riebalų kiekį ir prisotinimą fosforu, tai sausame maiste viskas aišku kaip vaistinėje.

Subalansuotas katės meniu

Pastebėjome, kad sausame maiste yra viskas, ką katė gautų su aukštos kokybės natūraliu maistu. Tuo pačiu metu jį daug lengviau naudoti ir laikyti, nereikia iš savininkų specialių žinių, kad būtų sukurtas subalansuotas katės meniu.

Tačiau norint įsitikinti, kad jūsų katė gali būti šeriama tik sausu maistu, reikėtų atsižvelgti į dar vieną subtilumą. Jūsų pasirinktas produktas turi būti visavertis, tai yra galintis patenkinti visus gyvūno poreikius makro ir mikroelementais. Ant jo pakuotės turi būti nuoroda apie pašaro išsamumą, angliškai tai – visavertis pašaras.

Be to, neapgalvotas bet kokio kitokio maisto įtraukimas į kačių valgiaraštį gali sutrikdyti medžiagų pusiausvyrą, sukelti virškinimo trakto sutrikimus ir paūminti lėtines ligas.

Visi holistinės klasės sausieji maisto produktai yra visaverčiai ir jiems nereikia jokių priedų. Pasirinkę bet kurį iš jų, suteiksite savo katei maistą, atitinkantį jos poreikius, savo sudėtimi kuo panašesnę į tą, kurią ji gautų gamtoje.

Italų gamybos įmonės specialistai savo gaminiuose įkūnijo visą savo meilę naminiams gyvūnėliams – paėmė tik aukštos kokybės žalią mėsą, kruopščiai ją garino, praturtino pašarus reikalingais žolelių priedais, kad šeimininkai pasitikėtų pašaru ir būtų ramūs. jų katės.

Vandens svarba

Yra dar vienas dalykas, į kurį rūpestingi šeimininkai turėtų atsižvelgti: sausu maistu katę galima šerti tik tada, kai ji pakankamai geria. Priešingu atveju, laikui bėgant, ji gali susirgti šlapimo sistemos ligomis.

Todėl kaskart pildami sausas granules į dubenį, nepamirškite katei užpilti šviežio vandens. Kai kurie gyvūnai mėgsta gerti iš fontanų arba tiesiog iš čiaupo. Jei jūsų augintinis yra vienas iš jų, būtinai suteikite jam tokią galimybę. Tačiau neturėtumėte leisti katei gerti iš unitazo: tai gali būti pavojinga sveikatai dėl ligų sukėlėjų ir agresyvių ploviklių likučių.

Šaltinis: dokrinesa.lt