Receptai
Maistas

7 įdomūs faktai apie maistą

Lietuviai mėgsta skaniai ir sočiai pavalgyti. Sutikite, tikriausiai ir jūs ne kartą nespėjus baigti pusryčiauti imdavote galvoti apie tai, ką valgysite pietums, o gardūs receptai, kurie sukdavosi jūsų galvoje, neleisdavo jums susikaupti ir susikoncentruoti į darbą. Maistas yra tiesiog būtina mūsų kasdienybės sudedamoji dalis, todėl pateiksime jums keletą smagių faktų.

  • 31 mln. amerikiečių nevalgo pusryčių. Atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad apytiksliai 10 proc. amerikiečių kasdien praleidžia pusryčius. Tačiau, tai yra labai neteisingas sprendimas, kadangi pusryčiai pagreitina mūsų medžiagų apykaitą ir kūnui bei smegenims suteikia daugiau reikalingos energijos. Todėl jokiu būdu nepraleiskite savo pusryčių.
  • Duona yra dažniausiai įsigyjamas maisto produktas. Žinoma, nėra jokios abejonės, kad dauguma iš mūsų tiesiog dievina picą ir mėsainius, tačiau duona vis dar yra dažniausiai perkamas maisto produktas.
  • Citrina yra vienas iš pačių sveikiausių produktų pasaulyje. Vienoje citrinoje yra mūsų organizmui reikiamas vienos dienos vitamino C kiekis. Citrina padeda išvalyti kepenis, sustiprina imuninę sistemą ir padeda atsikratyti papildomų kilogramų. Rekomenduojama, kasdien į savo geriamą vandenį įdėti šviežiai supjaustytos citrinos griežinėlių.
  • Daugiausiai kalorijų turintis greito maisto produktas yra pieno kokteilis. Jei iki šiol nevengdavote vartoti pieno kokteilių, kur kas sveikiau būtų, jei juos pakeistumėte šviežiai spaustų vaisių kokteiliais – tai galėtų tapti puikiu energijos užtaisu.
  • Kalakutas, žuvis ir sūris pasižymi didžiausiu baltymų/kalorijų santykiu. Turbūt kiekvienas iš jūsų žino, kad kalakute ir žuvyje yra labai daug baltymų, tačiau stebėtina tai, kad sūryje baltymų/kalorijų kiekis yra bene lygiai toks pats. Iš 1 g baltymo gaunate net 4,7 kalorijų.
  • Vidutiniškai švedišku stalu besinaudojantis žmogus suvartoja 2500-3000 kalorijų. Kuomet turime galimybę rinktis iš didelio skirtingų patiekalų asortimento, už kurį mokame tik iš anksto nustatytą vienkartinį mokestį, jaučiame didesnį norą valgyti daugiau, todėl, jei jums svarbios jūsų kūno linijos, venkite švediško stalo.
  • Amerikiečiai suvartoja daugiausiai ledų pasaulyje. Tai tikra tiesa. Vidutinis amerikietis per metus vartoja net 13 l ledų. Ir dažniausiai šie suvartojami tarp 20-23 val. vakaro. O gal ir jūs esate naktiniai ledų valgytojai?