Jei anksčiau mokiniai leisdavo laiką po pamokų bibliotekose ieškodami informacijos, dabar jie tą pačią informaciją daug greičiau ir efektyviau randa internete. Nors tėveliai kartais ir barasi, jog daug laiko praleidžiama internete, tačiau tai nepakeičiamas mokymosi ir informacijos šaltinis. Jame vis daugiau informacijos pritaikytos specialiai mokinukams. Vienas iš tokių dalykų, išpopuliarėjusių pastaruoju metu – nemokami pratybu atsakymai. Kol ore sklando prieštaringos nuomonės apie pratybų atsakymų tinklalapius, apžvelkime kas daugiau gauna iš to naudos – tinginiai ar moksliukai?
Daugeliui atrodo, jog nemokami pratybu atsakymai, kurie yra prieinami visiems nemokamai internete, yra tikras tinginių rojus. Tiesiog paėmei ir nusirašei. Taip, iš dalies tai tiesa. Tačiau neverta kaltinti tokių pratybų atsakymų tinklalapių skatinimu nusirašinėti. Kas ieško tas randa, o aklas nusirašymas, nesvarbu ar nusirašai nuo suolo draugo, vyresnio brolio pratybų ar nuo internete paskelbtų atsakymų, lieka aklu nusirašymu. Tačiau kaip rodo patirtis, nusirašinėtojai greitai įkliūva mokytojams į rankas. Jei nuolat teisingai išsprendžiamos pratybos, o pakvietus prie lentos atsakymų į analogiškus klausimus nesulaukiama, mokytojams kyla įtarimas, o su laiku pratybų „mistika“ atskleidžiama ir mokinys nubaudžiamas. Tad nuo žvitrios mokytojo akies nepaspruksi.
Tuo tarpu mokiniai siekiantys žinių ir išsilavinimo, o ne vien gražaus dešimtuko pažymių knygelėje, tikslingai išnaudoja internete randamą informaciją. Pratybų atsakymai panaudojami namų darbų pasitikrinimui. Dažnai sunkiau temą suprantantys mokiniai nori pasitikrinti atsakymus patys, o ne rausti iš gėdos mokytojai tikrinant namų darbus. Geriau išsitaisyti pačiam, skirti laiko įsigilinti į klaidas ir suprasti, kodėl jos padarytos. Mokykloje, tam laiko nėra, ten dažniausiai tik sužinoma, jog išsprendei neteisingai, gauni teisingą atsakymą ir perbėgama prie naujos temos. Savarankiškas mokymasis vertinamas ne vieno pedagogo, nes mokiniai mokosi, gilinasi ir net susidomi mokomuoju dalyku labiau, nei tie kurie nesimoko savarankiškai ir vengia savikritikos.
Taigi, nors ir vertinami skirtingai, tačiau pratybų atsakymai internete skelbiami ne skatinti nusirašinėjimą. Priešingai, jie skatina savarankišką mokymasi ir žinių gilinimą.