Pratybų atsakymai ir matematika
Mokslas

Mokyklos reikšmės tolimesniame gyvenime

Pratybų atsakymai ir matematikaMokykla – neabejotinai svarbi ir didelę įtaką tolimesniam mūsų gyvenimui daranti įstaiga. Tie dvylika metų, praleistų tam skirtingų žmonių, kasdien atrandant vis kažką naujo apie pasaulį, sprendžiant kasdien vis sudėtingesnius uždavinius, mokantis vis didesnės apimties informaciją, sprendžiant kalnus pratybų ir tiesiog gyvenant tuo negali praeiti be pėdsakų. Ir nors pavargę ar nemotyvuoti mokiniai kartais ima teigi, jog visa tai neturi prasmės, kad verslininkams mokslų nereikia, kad užsienyje ir būdamas nekvalifituotu darbininku uždirbsi ne ką mažiau negu ne tik kad puikiai baigęs mokyklą, bet dar ir keturis, šešis ar dešimt metų praleidęs universitete. Tačiau taip paprasta toli gražu nėra.

Dažnai tikrai sunku suvokti, kam tie sudėtingi trigonometriniai uždaviniai, kokia prasmė kasdien skaičiuoti piramidės sienos plotą arba mintinai mokytis kokį nors beprasmį eilėraštį. Daug diskusijų susilaukia ir visas šūsnis mokiniams reikalingų pratybų, kurios ne tik kad daug kainuoja, bet ir pratybų atsakymai yra tikrai lengvai randami tiesiog internete. Tad jų nauda visiškai abejotina tikrai pagrįstai – tai netgi žala mokinių šeimos biudžetui. Žinoma, gudrūs mokytojai ir šią bėdą puikiai sugeba paversti privalumu – jei pratybos sprendžiamos klasėje, analizuojamos jų užduotys ir kartu ieškoma atsakymų vadovėlyje, o ne internete, tuomet jų prasmė tikrai yra.

Mokiniai iš dalies teisūs, peikdami švietimo sistemą dėl didelių krūvių, neaiškios paskirties informacijos kalimo ar keisto mokytojų noro sureikšminti būtent jų mokomą dalyką. Tikrai nuo to pavargstama ir tikrai toli gražu ne visi panaudoja tai, ką išmoksta. Kita vertus, kuo vyresnis tampa žmogus, kuo daugiau jis pasiekia gyvenime, kuo daugiau studijuoja ir dirba mokslinį ar analitinį darbą, tuo geriau suvokia, jog kiekviena smulkmena, kiekvienas atrodytų beprasmis dalykas, kurį reikėjo mokytis, buvo tikrai svarbus. Ir dažnai liūdi, kad mokykloje krūviai buvo nedideli, mokytąsi paviršutiniškai, pratybų atsakymai 8 klasei buvo nusirašyti iš interneto, o egzaminai laikyti bet kaip. Tik gerokai vėliau įvertinamas mokyklos nuopelnas gebėjimui mokytis, gebėjimui reikalui esant susikaupti ir pakentėti, išmokti keistą, nemotyvuojančią informaciją, nors ją žinoti tereikės vos vienam verslo susitikimui. Kartais netikėtai gyvenime praverčia ir trigonometrija, ir gerokai paprastesnė algebra, kai imi projektuoti savo namą, nori paskaičiuoti vaikams gaminamų rogių pagreitį ir inerciją ar susidomi pavyzdžiui kaitavimu, kur matematika bei fizika yra tiesiog kiekviename žingsnyje. O jei ir ne – įgyti įgūdžiai mąstyti, analizuoti, pamatyti problemą ir ją išspręsti praverčia tikrai daugeliui. Bent ko nors daugiau gyvenime siekiantiems.