Laisvalaikis,  Šventės

Kalėdinės dovanos brangiai nekainuoja – svarbu originalumas ir dėmesys

kaledines dovanos Kalėdos neįsivaizduojamos be Kalėdinės eglutės, imbierinių sausainių ir, žinoma, dovanų. Nors neturime ieškoti progos pasveikinti mylimus žmones ir pamaloninti maža dovanėle, tačiau Kalėdos yra ta oficiali diena, kuomet net tinginiai ir pamirštantys apie dovanų teikiamą malonumą, suskuba rinkti dovanas. Kalėdinės dovanos džiugina, parodo išskirtinį dėmesį, jų laukiame lyg tai būtų esminis Kalėdų momentas. Tačiau išties laukiame ne brangios dovanos, laukiame dėmesio ir originalumo. Tad dovana neturi būti brangi, ji turi būti originali ir dovanojama su meile.

Originalu yra tai kas paprasta. O paprastumo galima pasimokyti ir iš istorijos. Štai Senovės Romoje dovanos buvo kuklios, tačiau su palinkėjimais. Buvo dovanojamos medaus statinaitės, pyragai linkint saldžių metų, o auksinės monetos turėjo atnešti turtus. Krikščioniškosios tradicijos taip pat skatina paprastumą. Kalėdinio Senelio pirmtakas Šv. Nikolajus vaikus džiugindavo skanėstais ir smulkmenomis – pyragėliais, vaisiais, žaislais, apelsinais ir rankdarbiais. Laikai keitėsi, dovanos keitėsi, tačiau visais laikais išliko dėmesys artimam.

Žinoma, per Kalėdas labiausiai lepinami vaikai – ištisus metus žadama „jei būsi geras, Kalėdų senelis padovanos…“. Suaugę žino, kad Kalėdų senelis neegzistuoja, tačiau tai netrukdo kasmet laukti dovanų po eglute. Juk ir suaugę širdyje yra vaikai besidžiaugiantys Kalėdiniu stebuklu. Tačiau suaugusiųjų dovanos jau kitokio „kalibro“. Praktiškos, originalios, linksmos dovanos – kiekvienas įvertina ko labiausiai reikia artimam ir mylimam žmogui. Svarbiausia nesivaikyti prekybos centrų lentynose esančių akcijų, tai nėra originalu. Geriau žvilgtelėti į originalias dovanas siūlančias parduotuves ar elektronines parduotuves ir idėjų semtis jose.

Kas originalu kiekvienas supranta skirtingai. Tačiau originalumo esmė – dovanos pirkimas konkrečiam asmeniui, atsižvelgianti į jo pomėgius, aistras ir būdo savybes, o ne perkant masiškai vieną dovaną visiems žmonėms. Tad nesvarbu ar tai bus megztos kojinės, ar gėrimų ruletė, ar puodelis su gavėjo vardu – svarbu, jog tai atspindėtų jūsų santykį su tuo žmogumi, papasakotų istoriją ir dovana būtų tarsi palinkėjimas – visai kaip Senovės Romoje. Ir visai nesvarbu kokia tos dovanos kaina.