Namams

Mažo vonios kambario interjero sprendimai

duso kabinosNamai mūsų tvirtovė, visi norime, kad jie būtų jaukūs ir gražūs. Neabejotinai daugiausiai dėmesio skiriame toms patalpoms, kuriose būname daugiausiai – svetainei, virtuvei ir miegamajam. Tačiau vonios kambarys turi tarsi tenkintis antro plano vaidmeniu. Paprastai tradicinis būstas negali pasigirti dideliu vonios kambariu, todėl kai kalba pasisuka apie jo interjerą, labiau orientuojamės į funkcionalumą nei grožį, tačiau kelios mažos gudrybės jūsų mažyčiam vonios kambariui gali suteikti erdvės.

Taigi, prieš projektuojant vonios kambarį reikia apsispręsti rinksitės vonią ar dušo kabiną. Žinoma, mintis, kad grįžus po sunkios darbo dienos, galėsite pagulėti šiltoje vonioje, gundo nė vieną, tačiau jei jūsų vonios kambarys išties mažytis tai vonia jį tik dar labiau „užgriozdins“, be to tokie buitinės technikos prietaisai kaip skalbimo mašima gali ir nebetilti, nebent bandysite kompensuoti praėjimo erdve. Tačiau toks sprendimas bus ne tik nefunkcionalus, bet ir vizualiai neatrodys gerai. Todėl duso kabinos – optimaliausias pasirinkimas. Jos taupo vietą, tinkamai parinkus interjerą gali sukurti jaukios ir šiltos vonios įvaizdį. Beje atminkite, kad lenktų, aptakių formų dušo kabinos užima šiek tiek mažiau vietos nei aštrių kampų stačiakampė, o dar geriau jei ji pagaminta is skaidraus stiklo, kuris vizualiai padidina vonios kambario erdvę.

Beje, mums įprasta, kad vonios kambarys būna išklotas plytelėmis. Tačiau kiekviena linija skaido erdvę į mažus stačiakampius, kurie tik dar labiau “sutraukia” erdvę, todėl reiktų vengti, kad plytelėmis išklijuotos sienos būtų padalintos į plačias ornamentines juostas. Tokiu atveju geriausia rinktis netradicines, nedideles keturkampio formos plyteles. Ne paslaptis, kad šviesios spalvos didina erdvę, tačiau jei norite vonios kambariui suteikti žaismingumo galite šviesių spalvų plyteles derinti prie ryškiaspalvių. Mažų plytelių mozaika vizualiai didina vonios kambario erdvę. Atminkite, vertikaliai išdėliotos ryškios plytelės erdvei suteikia aukščio, o horizontaliai – pločio.

Dar viena gudrybė, kuri vonios kambariui suteiks erdvės pojūtį – tai laisvas grindų plotas – kuo jis didesnis, tuo vonios kambarys erdvesnis. Žinoma, dušo kabinos negali kabėti ore, tačiau unitazas ar praustuvas gali, rinkitės tokius jų modelius, kuriuos būtų galima tvirtinti prie sienos. Ta pati taisykle galioja ir komodoms bei spintelėms. Beje, visos santechnikos dydis turi būti proporcingas vonios kambario dydžiui. Todėl jei vonios kambario baldai kompaktiški ir nedidukai, tai ir pati vonia neturėtų būti išskirtinai didelė.

Taigi, tai tik keletas patarimų, tačiau jei jais vadovausitės tai jūsų vonios kambarys išties atrodys erdvesnis. Kita vertus, nedidelis, su gausybe mielų niekučių vonios kambarys taip pat turi savo žavesio.