Nėštumas ir kūdikio maitinimo periodas yra itin sudėtingas kiekvienai jaunai mamai. Todėl itin svarbu jaustis patogiai. Kad būtų ne tik patogu, bet ir būtų užtikrinta jaunos mamos sveikata, rekomenduojamos specialios liemenėlės maitinančioms ir nėščiosioms. Iš kur atsirado šios rekomendacijos ir kuo šios liemenėlės yra ypatingos, aptarsime straipsnyje.
Nėštumo metu keičiasi visas moters kūnas, ne iš imtis ir krūtinė. Ji padidėja ir jau įpusėjus nėštumui merginos jaučiasi nebetelpančios savo liemenėlėje. Jei tokio didelio diskomforto ir nėra, geriau įsigyti bent vienu vienu dydžiu didesnę liemenėlę. Taupyti šioje vietoje tikrai negalima, kadangi per maža liemenėlė gali užspausti pieno latakus ir gali sukelti pieno stazę, kuri gali komplikuotis į mastitą(pieno latakų uždegimas). Nėštumo metu krūtys taip pat tampa jautresnės išoriniams dirgikliams, o maitinimo metu pro atsivėrusius pieno latakus gali patekti mikrobai, tad arčiausiai kūno esantis rūbas, liemenėlė, turi būti itin kruopščiai parinktas, kad apsaugotų ne tik nuo nemalonių pojūčių, bet ir ligų.
Kuo liemenėlės maitinančioms skiriasi nuo įprastų? Visų pirma, jos pagamintas iš natūralaus pluošto. Nors anksčiau buvo akcentuojama medvilnė, šiuo metu yra ir daugiau natūralių pluoštų, pavyzdžiui bambuko pluoštas. Jis pasižymi ir ypatingai geromis drėgmės sugėrimo savybėmis, yra laidus orui ir turi antibakterinių savybių. Liemenėlės viršus gali būti dengtas ir kita medžiaga, tačiau kaušelių vidus yra natūralaus pluošto. Kita liemenėlių ypatybė yra platesnės petnešėlės, jos plečiantis krūtinės ląstai paskirsto spaudimą ir neįsirėžia į kūną. Dėl tos pačios priežasties liemenėlių audinys yra tamprus. O viena svarbiausių savybių – susegimas priekyje, jis palengvina dalią maitinančioms, kurioms reikia bent kelis kart per dieną nusisegti liemenėlę. Taip pat nepatartina rinktis liemenėlę su lankeliais, kad nebūtų užspaustos pieno liaukos ir nebūtų pavojaus susirgti mastitu.
Tiek nėštumo, tiek maitinimo metu rekomenduojamos specialios liemenėlės. Visgi nėštumo metu akcentuojamas tamprumas, platesnės petnešėlės ir natūralus pluoštas, o maitinimo metu papildomai reikalingas didesnis kaušelių medžiagos sugeriamumas ir atsegimas priekyje. Visa tai tik dėl būsimų mamų patogumo ir sveikatos.