Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Kokių šiais laikais specialistų trūksta vis labiau darbo rinkoje?

reklama internete

Kiekvienas jaunas abiturientas turi susidurti su šiuo klausimu, t.y. kokią specialybę pasirinkti po mokyklos, kokius egzaminus laikyti, kad galėtų įstoti į vienokią ar kitokią specialybę. Tačiau neretai daugelis vis dar renkasi atsižvelgdami ne į tai, kokių specialistų trūksta, bet į tai kokios specialybės yra populiariausios ar papraščiausiai jiems patiko tas pavadinimas ir pan. Taip pat įdomu ir tai, kad daugelis net nesusimąsto, kad geriau pasirinkti tokią specialybę, kurios specialistų trūksta nei tokią, kurios profesionalų jau nebereikia.

Galbūt viena iš tokių specialybių, kurių profesijos atstovų trūksta yra programuotojai. Tai gana sudėtinga specialybė ir be to reikia nemažai žinių įdėti norint šito amato išmokti. Vis dažniau populerėja svetainių kūrimas, kuris yra neatsiejama šių dienų dalis verslo pasaulyje. Ir galima teigti, kad šios profesijos atstovai tikrai uždirba nemažai. Juk nemaža dalis šių darbuotojų gali dirbti individualiai ar net įkurti savo įmones, o tai parodo, kad tai tikrai pelninga specialybė. Be to, dar kaip viena iš trūkstamų specialybių galime įvardinti- medikai. Bet pagal šių dienų stojimo rezultatus galima išvysti tendencija, kad vis dažniau šiais laikais studentai renkasi medicinos studijas, taigi akivaizdu, kad bent jau kažkiek moksleivių mąstymas keičiasi į gerąją pusę. Tačiau vis dar išlieka tendencija stoti į vadybos ar teises studijas. Šiuo metu šių specialybių atstovų ir tiek daug, kad dar keletą ateinančių metų o gal net dešimtmečių būtų tikrai nepatartina stoti į šią specialybę.

Beje, galbūt studentai renkasi tokias paprastas studijas dėl to, kad joms nereikia daug stengtis ir išlaikyti sudėtingus egzaminus. Tarkim palyginkime kokius egzaminus turi laikyti tie, kurie nori įstoti į medicinos studijas ir tie, kurie turi įstoti į vadybos studijas. Tikrai galime išvysti gana didelį skirtumą. Juk norintiems studijuoti vadybos mokslus tereikia vos 3 egzaminų, o tiems kurie nori studijuoti medicinos studijas reikia laikyti net 5 egzaminus. Beje tai dar neviskas, juk tie kurie nori studijuoti vadybą, jiems tereikia tai daryti tik 3-4 metus, o tie kurie studijuoja medicina turi pamiršti savo studentavimo metus ir pasinerti stropiai į mokslus apie 7-8 metus. Šie skaičiai skiriasi gana itin ir tikrai galime kiekvienas pamatyti, kodėl daugelis studentų mieliau renkasi lengvesnes studijas, dėl kurių nereikia tiek daug laiko skirti. Taigi akivaizdu, kad vis dar studentai negalvoja apie tai, kokių specialistų darbo rinkoje vis dar trūksta. Taip pat jie vis dar galvoja apie tai kaip greičiau pasinerti į tą suaugusiųjų pasaulį ir būti nepriklausomiems nuo nieko. Tai parodo, kaip šiais laikais dar nesikeičia požiūris į mokslą.

Panašūs straipsniai:
 
USB-C Charge Cable 2m
 
Daugiafunkcinis įrenginys Xerox WorkCentre 3025V_NI
 
Dell Inspiron 15 3576 15.6“FHD/i3-7020U/4GB/1TB/Radeon520 2GB/Win10/ENG RU/Black nešiojamas kompiuteris
 
Innova Glamorous Oil Gloss Spindesio suteikiantis plaukų aliejus, 75ml
Facebook Twitter