Pokemon Go
IT,  Įvairūs,  Laisvalaikis

Pokemon GO – kodėl susilaukė tokio populiarumo?

Pokemon Go – neįtikėtino populiarumo susilaukęs žaidimas

Pokemon GoJei gyvenate civilizuotame pasaulyje, tikriausiai jau esate girdėję apie Pokemon Go žaidimą, kilusį iš filmuko vaikams, kuris prieš daugiau nei dešimtį metų taip pat susilaukė neregėto populiarumo. Pastarosiomis dienomis ši nauja pramoga susilaukė tokio milžiniško populiarumo, jog žaidimo pavadinimą galėjote išgirsti net per žinias. Jei nesate žaidę, žaidimas labai paprastas. Parsisiuntę aplikaciją vaikštote ar važinėjate po įvairiausias vietoves, o telefono ekrane matote tikrą žemėlapį sužymėtomis gatvėmis. Esmė paprasta: kai kuriose vietose galite rasti pokemoną ir turite jį pagauti. Pokemon Go žaidimas gausybę žmonių privertė išeiti į gatves ir vaikščioti gerokai daugiau, nei įprasta, o kai kurie žmonės net gi metė savo gerai apmokamus darbus atradę galimybę pasipelnyti iš žaidimo. Gausu ir įvairiausių keistų įvykių, pavyzdžiui JAV, Misurio valstijos policijos teigimu keli nusikaltėliai tykojo aukų netoli vietų, kuriose galima rasti retų pokemonų. Kitas įdomus atvejis – mergaitė žaisdama šį žaidimą rado negyvo žmogaus kūną. Taigi kas tai per žaidimas?

Kaip veikia Pokemon Go?

Trumpai tariant, žaidimas naudoja jūsų telefono vietos nustatymo technologiją GPS bei įrenginio laikrodį, kad nustatytų jūsų buvimo vietą ir laiką žaidime. Tai atlikus netoli žaidėjo, ekrane sukuriamas pokemonas. Priklausomai nuo laiko ir žaidėjo buvimo vietos, žaidimas nuolatos aplink sukuria įvairių rūšių pokemonus. Pagrindinė žaidimo idėja – priversti žaidėjus vaikščioti bei keliauti po tikrą pasaulį, ieškant pokemonų telefono ekrane.

Kodėl Pokemon Go toks populiarus?

Labai svarbi priežastis, nulėmusi šio žaidimo populiarumą yra tai, jog jis nemokamas. Taip pat žaidimą labai lengva atsisiųsti bei žaisti. Tačiau pagrindinė Pokemon Go populiarumo priežastis slypi šiek tiek giliau. Dauguma žaidėjų – jaunuoliai, iš kurių dauguma yra būtent tokio amžiaus, kad kuomet filmukas „pokemonai“ atsirado ir išpopuliarėjo, šie žmonės buvo vaikai ir žiūrėdavo filmuką. Praėjus daugeliui metų apie filmuką pamiršome, tačiau sentimentai išliko. Dauguma suaugusiųjų animacinių filmukų jau nebežiūri dėl laiko stygiaus ir daugybės kitų priežasčių, tačiau žaisti žaidimą išmaniajame telefone yra priimtina, patogu ir malonu.

Ne mažiau svarbu yra tai, jog Pokemon Go suteikia galimybę „įlįsti“ į personažų, kuriuos vaikystėje matydavome, kailį bei ieškoti šių padarų. Originalaus filmuko esmė – personažai gyvena egzotiškame pasaulyje, kuriame gausu pokemonų, o žaidimo personažai, vadinami treneriais, ieško šių padarų bei juos prisijaukina bei kovoja, ką galima daryti ir šiame žaidime.

Tad kodėl gi neišbandžius šio žaidimo? Dauguma mūsų dirbame nuobodžius, sėdimus darbus, o tiesiog vaikščioti, bėgioti krosą ar važinėtis dviračiu gali būti iš tiesų nuobodu. Pokemon Go – tai ne tik žaidimas, bet ir galimybė kiekvieną dieną judėti, palaikyti sveiką kūno formą tuo pat metu įdomiai leidžiant laiką!