investavimas
Finansai,  IT,  Įvairūs,  Laisvalaikis,  Namams,  Paslaugos,  Pirkiniai,  Suaugusiems,  Verslas

Investavimas paprastiems žmonėms

Svarstote kur dėti savo santaupas? O galbūt norite jas padidinti investuojant? Tokiu atveju, siūlytume negaišti laiko jau dabar domėtis kokios yra galimybės investuoti paprastiems žmonėms. Investavimas neturi būti siejamas tik su verslininkais – jūs galite pinigus investuoti ten kur nuolatos gautumėte pasyvias pajamas. Yra daug būdų uždirbti iš savo investuojamų pinigų, bet čia labiausiai reikia akcentuoti tai, kad šioje srityje visada išliks kad ir menka rizika tuos pinigus prarasti. Juk visada taip buvo ir bus – niekas to nepakeis, niekas negali kontroliuoti įvykių baigties. Besidomintiems investavimu Lietuvoje siūlytume pagalvoti apie bendro finansavimo įmones.

Kas tai yra? Už mūsų šalies ribų jau seniai yra įsikūrusios tokios skolinimo platformos, kurios leidžia paprastiems žmonės skolintis iš kitų žmonių. Viskas yra kiek kitaip – tai nėra tiesioginis pinigų skolinimas kitam asmeniui. Paskolos suma yra surenkama iš kelių ar net keliolikos žmonių. Kiekvienas investuojantis gali pasirinkti kokią sumą nori skirti vieno žmogaus paskolai. Pavyzdžiui, vienam žmogui galima skirti vieną sumą, kitam – kitą. Visa skolinimo procedūra yra teisiškai tvarkinga ir Lietuvoje nepažeidžia jokių įstatymų.

Skolinti galima tada, kai sistema atrenka geriausius paskolų prašančius asmenis. Tai yra – jie yra tikrinami ir rūšiuojami. Jeigu sistemoje paskolos paraišką pateikia asmuo, negaunantis pajamų ir turintis įsiskolinimų, jo paraiška yra atmetama ir ji nėra rodoma norintiems investuoti. Būtent sistema atlieka svarbiausią vaidmenį – parenka saugiausius investavimo variantus t.y. žmones, kurie yra mažiausiai rizikingi. Lietuvoje viena pagrindinių šių sistemų – „Savy“. Tai yra ko gero pirmoji veikianti bendro finansavimo sistema Lietuvoje. Ja naudojasi nemaža dalis žmonių, o kas svarbiausia – paraiškas teikia ne tik ieškantys paskolos vartojimui, bet ir norintys gauti pinigų verslo pradžiai ar net būsto įsigijimui. Viskas priklauso nuo aplinkybių bei keliamų reikalavimų. Puiku yra tai, kad galutinį sprendimą vis tiek priima investuojantys – jie gali pasižiūrėti kokios sumos nori asmuo, gali matyti kokias palūkanas siūlo bei kokio grąžinimo termino nori. Pats investuotojas prisiima visą atsakomybę už suteiktą paskolos dalį.