Apie vėdinimo įrengimą pirtyje vienintelio atsakymo nėra, kadangi tai priklauso nuo pačios pirties – kokia ji ir kur įrengta. Aišku tik viena, kad pirtis yra dažniausiai nedidelė patalpa, todėl joje deguonis labai greitai iškvėpuojamas. Anksčiau buvo įprasta, kad įrengiant pirtis buvo paliekami natūraliam vėdinimui skirti tarpai, nors vėdinimas gali būti ir priverstinis.
Vėdinimo būdą pirtyje būtina gerai apgalvoti ir apsispręsti dar ją projektuojant. Svarbu neužmiršti, kad natūralus vėdinimas įmanomas praktiškai tik atskirai pastatytose pirtyse. Tačiau kaip žinia, nemaža dali pirčių yra įrengiamos gyvenamojo namo viduje. Čia ventiliacija taip pat būtina, ir šiuo atveju ji gali būti priverstinė.
Natūralus vėdinimas pirtyje. Vėdinimą pirtyje organizuojant natūraliu būdu yra pasitelkiamos oro padavimo ir šalinimo angos, kurių skersmuo turėtų būti tinkamai numatytas. Viskas atrodytų labai paprasta, tačiau labai svarbu šias angas tinkamai ir sumontuoti. Pavyzdžiui, oro padavimo angos vieta priklauso nuo to, kokia krosnis yra naudojama pirtyje.
Esant malkomis kūrenamai krosniai, šviežio/ šalto oro padavimo anga turi būti įrengiama šalia krosnies, apatinėje sienos dalyje, arčiau grindų. Tokiu būdu patekęs šaltas oras yra sušildomas. Esant elektrinei krosniai – priešingai, oro padavimo anga turi būti orientuojama šiek tiek virš krosnelės.
O štai ištraukimo angos montuojamos nepriklausomai nuo krosnelės tipo. Labai svarbu, kad oro šalinimo anga būtų priešingoje pusėje ir gali būti įrengiama kuo aukščiau prie lubų arba per vidurį – ties gultais. Tokiu principu sukuriama natūrali oro cirkuliacija.
Priverstinis vėdinimas pirtyje. Šis vėdinimo būdas dažniausiai naudojamas pirtis įrengiant namo viduje, idealiai tinka ypač sandarioms pirtims. Čia oro ištraukimui naudojamas kanalinis ventiliatorius. Šis dar kitaip vadinamas oro siurblys oro ištraukimo metu sukuria neigiamą slėgį, kuris priverčia traukti orą iš lauko.
Priešingai nei natūralaus vėdinimo atveju, oro padavimo anga įrengiama aukštai ties lubomis, virš krosnelės, o ištraukimo – 30-60 cm atstumu nuo grindų. Angos įrengiamas taip pat priešingose pusėse. Ortakiai dažniausiai montuojami apšiltinimo sluoksnyje, o pajungimą atitinkamai geriau daryti virš rekuperatoriaus, ne tiesiogiai į jį.