karkasiniai baseinai
Statyba

Karkasinis baseinas – kokį pasirinkti: apvalus, ovalus ar aštuoneto formos?

Nepaisant lietuviško klimato, lauko baseinai vis dažniau atsiranda daugelio lietuvių kiemuose. Nors daugelis galvoja, kad įsirengti baseiną savo namuose yra labai brangu, iš tiesų jų kaina priklauso nuo baseino tipo, dydžio, įrangos ir kitų niuansų.

Kalbant apie kainą, galima paminėti, kad surenkamieji karkasiniai baseinai pasižymi bene geriausiu kainos ir kokybės santykiu. Jie gali būti apvalūs, ovalo bei aštuoneto formos. Būtent šių baseinų kaina labiausiai priklauso jų dydžio bei formos, todėl kone kiekvienas gali rasti savo poreikius ir finansines galimybes atitinkantį variantą.

Apvalūs karkasiniai baseinai. Šie baseinai yra vieni patraukliausių, ieškantiems nebrangaus ekonominio varianto. Taip pat puikus sprendimas tais atvejais, kai dideliam baseinui įrengti kieme nėra pakankamai vietos. Verta žinoti, kad juos montuoti galima tiesiog ant žemės paviršiaus, pusiau ar visiškai įleidžiant į žemę. Todėl šių baseinų kainą įtakoja taip pat ir tai, kokiu būdu jie yra įrengiami. Pavyzdžiui, įrengimo kainą galima sumažinti baseiną įrengiant ant žemės.

Jų skersmuo gali būti labai įvairus, nuo 2 metrų iki net 8 metrų. Priklausomai nuo bendrovės, dydžio bei techninių parametrų, tokio tipo baseino įrengimo kaina su visais darbais galėtų siekti maždaug nuo 1000 eurų.

Ovalūs karkasiniai baseinai. Šie, lyginant su apvaliais, yra kiek brangesni, o kainą dar labiau padidina jų įrengimo specifika. Mat šio tipo baseinai gali būti montuojami tik pilnai įleisti į žemę, todėl papildomai kainuoja žemės paruošimo bei kasimo darbai.

Ovalių baseinų plotis ir ilgis gali būti skirtingi, atitinkamai 3-5 ir 4,90-11 metrų, taip pat galima rinktis ir skirtingą baseino gylį. Nuo šių ir kitų techninių parametrų priklauso ir jų kaina.

Aštuoneto formos baseinai. Šio tipo baseinai yra ženkliai brangesni, lyginant net ir su panašaus dydžio ovalo formos baseinu. Tačiau šie baseinai, kaip ir apvalūs, gali būti statomi pilnai, dalinai įleisti arba ant žemės paviršiaus.

Šių baseinų ilgis gali siekti nuo beveik 5 iki daugiau nei 8 metrų, o plotis – 3-5 metrai.