Betoninės grindys
Statyba

Betoninės grindys šiuolaikiškam būstui

Gyvename tokiais laikais, kuomet daugelyje gyvenimo sferų nebelieka griežtos atskirties – daiktai tampa universaliai pritaikomi nebe vienai, o kelioms, kad ir labai skirtingoms sritims. Kalbant apie betonines grindis, taip pat galima atrasti tokių sąsajų.

Šio tipo grindys kadaise buvo naudojamos vien tik pramoninės ar visuomeninės paskirties pastatuose, tačiau šiais laikais jas renkasi ne vienas, įsirenginėjantis gyvenamąjį namą ar butą. Betoninės grindys tiek butuose ar namuose, tiek kitokios paskirties patalpose dažnai naudojamos dėl to, jog pasižymi ilgaamžiškumu, atsparumu dinaminiam poveikiui ir nusidėvėjimui, jos gali atlaikyti itin dideles apkrovas, o jei gaminamos su tvirtesniu viršutiniu sluoksniu – nedulka. Tokio tipo grindys yra tinkamos tokios paskirties pastatuose kaip gamyklos, prekybos centrai, garažai ir stovėjimo aikštelės, automobilių priežiūros centrai, elektrinės bei kiti panašūs objektai. Tačiau šiais laikais betoninių grindų populiarumas auga ne tik visuomeninės ir pramoninės paskirties pastatuose, bet ir gyvenamosios paskirties pastatuose. Jas renkasi drąsūs ir šiuolaikiški gyventojai, mėgstantys modernų urbanistinį stilių.

Besirenkantys tokias grindis namams ar butams turi žinoti, kad tokioms patalpoms skirtos betoninės grindys neturi nieko bendra su įsivaizdavimu, kad tai yra tiesiog betoninė masė, esanti po įvairaus tipo grindų dangomis. Specialus betonas naudojamas kartu su impregnavimo medžiagomis ir tokios grindys apdirbamos su tam pritaikyta šlifavimo įranga. Tokias grindis įsirengti yra tikrai nepigus malonumas.

Ekspertai primygtinai rekomenduoja atsižvelgti į tai, kad gyvenamosios patalpoms skirtas betonas turi būti iš natūralių medžiagų, pagamintas cemento pagrindu. Svarbu, kad tokiame betone nebūtų toksinų. Nenaudotinas ir pramoninėms reikmėms skirtas betonas su epoksido priemaišomis.

Taip pat norėtųsi pridurti, kad betoninių grindų pasirinkimas sveikintinas ne tik dėl estetinių sumetimų, bet ir dėl praktinių savybių – jei viskas gerai sumontuota – puikiai skleidžia šilumą šildymo sezono metu, jas paprasta prižiūrėti, nes nėra sujungtos siūlėmis ir yra ilgaamžės. O kadangi estetinė funkcija taip pat svarbi, dizaino specialistai gali pasiūlyti įvairius vizualinius sprendimus, pagyvinančius tokio tipo grindis. Jos gali būti dažomos įvairiomis spalvomis, gali būti poliruojamos, suteikiant stiklo lygumo ar matinio paviršiaus efektą, be to, grindis gali puošti ir įvairūs pieštiniai ornamentai.